Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify testuje w swojej mobilnej aplikacji nowe przydatne funkcje
Piątek, 04 Marzec 2022 14:03, Wpisany przez Anna Borzęcka
spotify-funkcje
O jakich funkcjach mowa?

Na przestrzeni lat wszystkie wydania aplikacji Spotify mocno się zmieniły – zarówno to desktopowe, jak i mobilne. W przyszłości, jak większość innych usług, będą zmieniać się dalej. Tak się składa, że właśnie poznaliśmy nowe funkcje, które najwyraźniej wkrótce otrzyma mobilna wersja Spotify. Testy tych funkcji już trwają.

Szybsze tworzenie playlist


Po pierwsze, niektórzy użytkownicy zaczęli dostrzegać w aplikacji mobilnej Spotify nowy przycisk, pojawiający się u dołu ekranu i unoszący się nad resztą interfejsu. Zawiera on ikonę znaku „+”, a skorzystanie z niego powoduje pojawienie się dwóch opcji. Pierwsza z nich pozwala na stworzenie nowej playlisty, a druga na stworzenie playlisty współtworzonej ze znajomymi.

spotify-nowosc
Nowy, testowany element interfejsu Spotify, ułatwiający tworzenie playlist. | Źródło: Android Police

Rzecz jasna, Spotify od dawna pozwala tworzyć playlisty, a od kilku miesięcy playlisty współdzielone. Niemniej, nowy przycisk znacznie ułatwia dostęp do tych funkcji.

Funkcja z iOS zmierza na Androida


Kolejną nowością testowaną w aplikacji mobilnej Spotify, a dokładniej mówiąc w aplikacji przeznaczonej na urządzenia z systemem Android, jest możliwość dodawania utworów do kolejki poprzez przesunięcie palcem po ekranie w prawo, nad pozycją danego utworu na liście. Dla przypomnienia, aby w tej chwili dodać piosenkę do kolejki, należy kliknąć w ikonę trzech kropek na liście utworów i dopiero spośród następnie wyświetlonych opcji wybrać tę o treści Dodaj do kolejki.

Spotify – przesuwanie palcem po ekranie w prawo w celu dodania utworu do kolejki. | Źródło: Reddit/Far-Contact-9369

Dlaczego ta spośród nowych funkcji jest testowana tylko na Androidzie? Ano dlatego, że na urządzeniach z iOS jest dostępna od dawna. Użytkownicy iOS mogą też przesuwać palcem po ekranie w lewo, by dawać polubienia utworom. Nie wiadomo, czy i ta opcja zostanie przekazana w ręce posiadaczy smartfonów z Androidem.

Jako że obydwie omówione funkcje są częścią testów A/B, a Spotify nie zapowiedziało ich oficjalnie, nie ma pewności, czy z czasem trafią one do wszystkich użytkowników. Mam jednak nadzieję że tak się stanie, a więc z niecierpliwością czekam na dalsze wieści w tej sprawie.

Źródło: Android Police, fot. tyt. Canva