Instalki.pl » Aktualności » Software » Podpis elektroniczny kwintesencją digitalizacji firmy
Piątek, 04 Marzec 2022 12:21, Wpisany przez Artykuł partnerski
Podpis elektroniczny

Nie da się ukryć, że podpis elektroniczny jest rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw. Powód? Cóż, przede wszystkim umożliwia ono automatyzację licznych procesów wewnątrzfirmowych i biznesowych. Do tego jest intuicyjne w użyciu i pozwala zadbać o rzecz najważniejszą, czyli bezpieczeństwo. W rezultacie przekłada się to na lepsze zarządzanie firmą i skuteczniejsze działania biznesowe.

Optymalizacja działań biznesowych to kwestia nadrzędna w obszarze sprawnego zarządzania firmą. Dlatego też coraz popularniejszym rozwiązaniem, które znacznie przyspiesza pracę przedsiębiorstw jest podpis elektroniczny. Wiążę się z tym szereg korzyści, takich jak: minimalizacja ryzyka popełnienia błędu ludzkiego, oszczędność pieniędzy, szybkość składania potrzebnej dokumentacji oraz bezpieczeństwo. To nie tylko chwilowa moda, ale jedna z najważniejszych zmian w szeroko pojętej cyfryzacji życia publicznego, która być może w przyszłości wyprze całkowicie tradycyjny podpis odręczny.

Czemu jest to aż tak ważne?


Skupmy się na szczegółach. Nie jest tajemnicą, że nowe technologie wkraczają do najdalszych zakamarków życia ludzkiego. Większość spraw, które kiedyś można było załatwić wyłącznie stacjonarnie, dzisiaj jest też możliwa za pośrednictwem Internetu. Stąd też podpis elektroniczny zyskuje na popularności, a prostota tego rozwiązania zdaje się nie pozostawiać złudzeń - tak wygląda przyszłość.

Co więcej, taki typ podpisu ma taką samą wartość prawną, jak skan podpisu odręcznego. Oczywiście, w przypadku skanu istnieje ryzyko, że tożsamość osoby podpisującej może stać się podważalna. Główny dostarczyciel tego typu usług - Yousign, znalazł jednak sposób, aby odpowiednio zabezpieczyć podpis elektroniczny. Rozwiązaniem stał się rozbudowany system uwierzytelniania, który gwarantuje bezpieczeństwo w tym zakresie.

Yousign - wybór jest tylko jeden


Yousign to francuska firma, o której jest głośno w całej Europie. To właśnie ona oferuje najwyższej jakości usługi z zakresu podpisu elektronicznego. Użytkownik może z niej skorzystać poprzez intuicyjną platformę internetową, która jest kompatybilna z każdą przeglądarką oraz urządzeniami mobilnymi. Co więcej, pozwala ona połączyć się z API, co w konsekwencji umożliwia korzystanie z wewnętrznych narzędzi firmy, takich jak CRM i ERP.

Ogromny nacisk położono tutaj także na UI oraz tzw. user experience. Chodzi o to, aby użytkownik mógł skorzystać z usługi szybko i w pełni komfortowo. W razie problemów, oddelegowano do ich rozwiązywania grono specjalistów. Yousign inwestuje w platformę potężne pieniądze (mowa o 30 milionach euro!), obecnie jej usług korzysta już ponad 9000 firm.. Firma jest absolutnym ekspertem w swojej dziedzinie, co przekłada się na zadowolenie klientów i tysiące pozytywnych opinii.

Korzyści płynące z podpisu elektronicznego


Wśród korzyści podpisu elektronicznego można wymienić m.in. optymalizację, szybkości działań biznesowych (70% dokumentów wysyłanych przez Yousign jest podpisywanych już w ciągu godziny), wiążące prawnie umowy zgodne z zasadami eIDAS oraz RODO na terenie całej Unii Europejskiej, oszczędność pieniędzy (również poprzez odejście od tradycyjnego papieru), redukcję błędów ludzkich, ale to wciąż nie wszystko!

Platforma Yousign to gwarancja komfortu, szybkości działania i bezpieczeństwa. Wszystkie podpisy mogą być przechowywane do nawet 10 lat. Dopracowany system uwierzytelniania gwarantuje, że podpisu nie będzie dało się skopiować. Mowa o imieniu i nazwisku sygnatariusza, jego adresie e-mail i adresie IP. Zabezpieczenia obejmują także weryfikację kodem SMS oraz protokół zgody. Szacuje się, że ponad kilkadziesiąt procent firm w Polsce już stosuje to rozwiązanie. Warto pójść tym śladem, bo podpis elektroniczny zapewnia dodatkowy czas i oszczędność pieniędzy potrzebnych na rozwój biznesu. Podpis elektroniczny to podpis przyszłości!

Artykuł partnerski