Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp ułatwi szukanie wiadomości w konwersacji
Wtorek, 01 Marzec 2022 17:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp wyszukiwanie wiadomosci 1Nadchodzi ważna nowość.

WhatsApp już niedługo wzbogaci się o naprawdę przydatną funkcję. Mowa tu o specjalnym przycisku umożliwiającym szybkie wyszukanie konkretnych wiadomości w konwersacji – do tej pory proces ten nie należał do najłatwiejszych. Testy opcji rozpoczęły się zarówno w wersji aplikacji na iOS, jak i Android.

WhatsApp ułatwi życie użytkownikom


Zespół odpowiedzialny za komunikator WhatsApp regularnie testuje nowości i jako użytkownicy dowiadujemy się o tym stosunkowo często. Proces wdrażania poszczególnych funkcji potrafi jednak zająć kilka miesięcy, dlatego też o niektórych rozwiązaniach słychać niekiedy nawet po kilka razy. Teraz z kolei mamy do czynienia z zupełną świeżością. No, przynajmniej częściowo.

W ubiegłym roku testowano nowy interfejs dla sekcji „informacje o kontakcie”. Został on już zaimplementowany do aplikacji na Androida, a teraz nadeszła czas na iOS. Serwis WABetaInfo dostrzegł jednak, że przy okazji postarano się o wdrożenie skrótu pozwalającego na szybkie przeszukanie konwersacji pod kątem konkretnej wiadomości.

whatsapp wyszukiwanie wiadomosci 2Źródło: WABetaInfo

Okazuje się, że nowość zaczęła pojawiać się również u niektórych osób korzystających z komunikatora WhatsApp na Androidzie. Przycisk nie działa jeszcze zbyt dobrze, więc wygląda na to, iż mamy do czynienia z dosyć wczesną fazą testów. Konsumenci jednak wkrótce powinni otrzymać ułatwiony sposób przeszukiwania poszczególnych wątków. Do tej pory było to dosyć uciążliwe.

Warto przy okazji wspomnieć o kolejnym etapie rozwoju systemu reakcji. Informowaliśmy Was o nim już niejednokrotnie – dopiero teraz jednak udało się dotrzeć do graficznego interfejsu nadchodzącej nowości. Zaskoczeń tu zbytnio nie ma. Przy każdej „pigułce” z wiadomością pojawi się uśmiechnięta ikona, po kliknięciu w którą wysunie się pasek z reakcjami. Na razie jednak nie ma doniesień o tym czy WhatsApp pozwoli na użycie niestandardowych emoji.

whatsapp wyszukiwanie wiadomosci 3Źródło: WABetaInfo

Poza tym deweloperzy pracują nad ulepszonym interfejsem połączeń głosowych, lecz na razie wyłącznie dla aplikacji w wersji na iOS. Dzieje się więc sporo i użytkownicy raczej nie mogą narzekać na brak jakichkolwiek nowości. Trudno jednak oszacować, kiedy powyższe funkcje i zmiany zostaną zaimplementowane u wszystkich.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: WABetaInfo