Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiadomości Google z kategoriami. Świetna nowość dla zwolenników organizacji
Piątek, 25 Luty 2022 16:26, Wpisany przez Piotr Malinowski
wiadomosci google kategorie
Przydatna funkcja.

Wiadomości Google wzbogaciły się właśnie o możliwość sortowania wiadomości według kilku kategorii. W ten sposób użytkownicy otrzymujący sporo SMS-ów będą mogli w szybki i sprawny sposób te pochodzące od np. rodziny czy znajomych od tych stricte biznesowych. Do tej pory testy funkcjonalności były prowadzone na indyjskim rynku, gdzie zakończyły się pomyślnie. 

Wiadomości Google umożliwią sortowanie wiadomości


Wiadomości Google dosyć regularnie wzbogacają się o nowości, lecz stosunkowo rzadko. Jeśli już o którejś usłyszymy po raz pierwszy, to najpewniej do momentu jej powszechnego wdrożenia należy poczekać co najmniej kilka miesięcy. Nie tak dawno sieć obiegła chociażby informacja o integracji z usługą Zdjęcia Google - nadal nie jest ona jednak dostępna u większości użytkowników. Wygląda na to, że nieco inny los czeka tytułową funkcję.

Kategorie to bowiem temat wałkowany od dawna. Od dłuższego czasu opcja ta jest do dyspozycji indysjkich konsumentów - tam właśnie trwały testy pozwalające Google na dopracowanie poszczególnych elementów funkcji. Jak poinformował właśnie serwis 9to5google, teraz pojawiła się ona na terenie Stanów Zjednoczonych i powoli udostępniana jest wszystkim konsumentom. Zasada jej działania jest niezwykle prosta. 

wiadomosci google kategorie 2
Źródło: 9to5google 

Google udostępni trzy kategorie: "Wszystkie", "Osobiste" oraz "Biznesowe". Kliknięcie w którąkolwiek z nich (znajdą się one na specjalnym pasku nad wiadomościami) wyświetli poszczególne wątki. Nie wiadomo dokładnie na jakiej zasadzie koncern umieszcza konkretne wiadomości w sekcjach, lecz z pewnością mówimy o przydatnej nowości dla wszystkich tych osób, które dziennie mają do czynienia z zalewem SMS-ów o różnorodnym charakterze.

wiadomosci google kategorie 1
Źródło: 9to5google 

Co ważne - w ustawieniach aplikacji pojawiła się zupełnie nowa opcja. Pozwala ona na zmianę głównej kategorii - domyślnie jest nią "Wszystkie" zawierająca każdą otrzymaną wiadomość. W ten sposób konsmenci mogą nadać priorytet np. biznesowym treściom. Zapewne część internautów ucieszy się również z możliwości wyłączenia widoku kategorii

Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy nowość zadebiutuje u wszystkich. Na razie dostęp do niej mają Indie, Stany Zjednoczone oraz inne - niewymienione przez Google - rynki. Koncern obiecuje jednak, że w przeciągu kilku tygodni znacząca część osób używających Wiadomości uświadczy u siebie kategorie.

 

Źródło i foto: 9to5google, Google