Błąd w Chrome zmienia motyw stron internetowych. Oto rozwiązanie problemu

Anna BorzęckaSkomentuj
Błąd w Chrome zmienia motyw stron internetowych. Oto rozwiązanie problemu
Zauważyłeś w ostatnich dniach, że niektóre strony w Google Chrome nieprawidłowo się wyświetlają? Charakteryzują się niespodziewanie ciemnym tłem, na którym ledwo widać litery lub nie widać ich wcale, podczas gdy w innych przeglądarkach wszystko jest w porządku? Problem ten dotknął ten nie tylko Ciebie. Na szczęście, mamy jego rozwiązanie.

Sprawka przeglądarkowego rozszerzenia

Omawiany problem najwyraźniej jest w jakiś sposób związany z rozszerzeniem przeglądarkowym Adobe Acrobat, co zauważyli użytkownicy serwisu Reddit. Wywołuje ono błąd, który sprawia, że ciemny motyw systemu wpływa na wygląd niektórych stron w sieci. Strony te często stają się po prostu nieczytelne.

Na szczęście, problem ten można w prosty sposób rozwiązać. Wystarczy wyłączyć w Google Chrome rozszerzenie Adobe Acrobat lub usunąć je z przeglądarki. Alternatywa polega na zmianie motywu w systemie Windows (lun innym) z ciemnego na jasny.

Rozwiązanie krok po kroku

Aby wyłączyć w Chrome rozszerzenie Adobe Acrobat, kliknij na ikonę puzla widoczną w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Następnie wybierz opcję Zarządzaj rozszerzeniami…. W nowo otwartej karcie znajdź kafelek poświęcony Adobe Acrobat i kliknij w niebieski suwak. Znajdziesz tam też opcję usunięcia rozszerzenia.

chrome-rozszerzenia

Menu rozszerzeń w Google Chrome. | Źródło: mat. własne

Aby z kolei zmienić motyw systemu Windows 10 lub Windows 11, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i z menu kontekstowego wybierz opcję Personalizuj. W oknie, które wówczas się otworzy, przejdź do zakładki Kolory. Właśnie tam ustawisz jasny motyw zamiast ciemnego.

windows-motyw
Zmiana motywu w Windows 11. | Źródło: mat. własne

Jak można wyczytać na Reddicie, problem dotyka też użytkowników Chrome na urządzeniach z macOS. Jeśli jesteś jednym z nich, także możesz skorzystać w systemie z opcji zmiany motywu, zgodnie z instrukcjami Apple.

Póki co ani przedstawiciele Adobe, ani Google nie odnieśli się do błędu. Nie wiadomo zatem, kiedy ten zostanie rozwiązany. Bardzo możliwe jednak, że stanie się to już wkrótce.

Źródło: opracowanie własne, fot. tyt. Canva

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.