Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 nie zainstalujesz bez internetu i konta Microsoft
Środa, 23 Luty 2022 12:16, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 konfiguracja
Dramat.

Microsoft rzuca ciężkie kłody pod nogi osobom, które chcą po prostu szybko i wygodnie zainstalować system Windows 11. Gigant z Redmond ogłosił, że już wkrótce Windows 11 Pro pójdzie drogą wytyczoną wcześniej przez wariant Windows 11 Home. Oznacza to, że już niebawem, aby go zainstalować i skonfigurować wstępnie niezbędne będzie nie tylko połączenie internetowe, ale także konto Microsoft.

Irytująca zmiana zmierza do Windows 11 Pro


Microsoft coraz częściej naciska na użytkowników systemów Windows, aby korzystali z konta Microsoft. Dzieje się tak już od czasów systemu Windows 10, ale dopiero zmiany wprowadzane w Windows 11 są naprawdę irytujące. Nowa zmiana zapowiedziana w Windows 11 Pro zirytuje osoby, które chciały uniknąć przekazywania swoich danych telemetrycznych Microsoftowi.

Czytaj także: Jak zainstalować Windows 11 za darmo?

Przedstawiciele firmy z Redmond podali, że planują zaktualizować system Windows 11 Pro w taki sposób, aby w początkowej fazie konfiguracji wymagać połączenia z Internetem i zalogowania się do konta Microsoft. Zmiany będą analogiczne do wprowadzonych do Windows 11 Home w zeszłym roku. Oznacza to dokładnie tyle, że nie będzie możliwym utworzenie konta lokalnego, offline'owego.

"Podobnie do wersji Windows 11 Home, wersja Windows 11 Pro wymaga od teraz połączenia z Internetem podczas początkowej konfiguracji urządzenia (OOBE)" — czytamy w zaktualizowanym wpisie na blogu Windows Insider. "Jeśli zdecydujesz się skonfigurować urządzenie do użytku osobistego, Konto Microsoft będzie również wymagane w procesie konfiguracji".Jak widzicie zmianę wdrożono w programie Windows Insider, jednakże planowane jest jej wykorzystanie również w wersji stabilnej Windows, na przestrzeni kolejnych miesięcy.

Jak skonfigurować Windows 11 bez połączenia z Internetem?


Do tej pory w przypadku Windows 11 Pro skuteczna była metoda z wyłączaniem połączenia internetowego na etapie konfiguracji. Niestety, metoda ta nie działa w Windows 11 Home i nie będzie działać także w przypadku Windows 11 Pro.

Źródło: Microsoft