Instalki.pl » Aktualności » Software » Netflix wprowadza komediowe klipy także na telewizorach
Środa, 23 Luty 2022 11:17, Wpisany przez Piotr Malinowski
netflix fast laughs funkcja
Potrzebna nowość?

Netflix postanowił rozszerzyć zasięg sekcji Fast Laughs (krótkie klipy komediowe z wybranych produkcji oryginalnych platformy). Od teraz jest ona dostępna również w aplikacji przeznaczonej na telewizory. Na razie jednak można z niej skorzystać wyłącznie w kilku krajach, lecz wkrótce ma się to zmienić.

Fast Laughs od Netflixa już na telewizorach


Niektóre pomysły Netflixa są niezwykle ciepło przyjmowane przez społeczność użytkowników. Tak było chociażby przy okazji debiutu funkcji pozwalającej na odtworzenie losowego filmu lub serialu. Niedawno byliśmy także świadkami wdrożenia ulepszonego systemu usuwania treści z zakładki „Oglądaj dalej”. Społeczności jednak niezbyt przypadła do gustu tytułowa nowość.

Fast Laughs pierwotnie zadebiutowało w aplikacji Netflix na urządzenia z systemem iOS. Subskrybenci nie zostawili suchej nitki na tej sekcji, co świetnie widać po komentarzach pod jej zwiastunem. Próba skopiowania feedu rodem z TikToka zakończyła się więc połowicznym fiaskiem, ale streamingowy gigant raczej nie planuje się poddawać. Zakładka ze „śmiesznymi klipami dla boomerów” właśnie zadebiutowała na telewizorach.

 
Użytkownicy objęci testami raczej nie przegapią nowości. Wyświetlony zostanie im spory baner ze stosowną informacją i przyciskiem pozwalającym przejść do odpowiedniej sekcji. Jeśli się na to zdecydują, to ujrzą pełnoekranowe komediowe materiały (trwające minimum 30 sekund) z oryginalnych produkcji Netflixa. Funkcja jest o tyle wyjątkowa, że za wybór treści odpowiadają w pełni pracownicy platformy.

netflix fast laughs funkcja 1Źródło: Netflix (via The Verge)

Nie mamy więc co liczyć na spersonalizowaną ofertę, co zapewne nie spodoba się części użytkownikom. Netflix raczej będzie chciał promować swoje najpopularniejsze produkcje i najgorętsze premiery. Sama funkcja na telewizorach nieco różni się od wersji na urządzenia mobilne. Tam bowiem można na poszczególne materiały reagować przyciskiem „LOL” oraz je udostępniać znajomym.

netflix fast laughs funkcja 2 Źródło: Netflix (via The Verge)

Ciekawą opcją wydaje się jednak możliwość bezpośredniego rozpoczęcia oglądania filmu/serialu, z którego pochodzi śmieszny klip. Jako mieszkańcy Polski nie mamy jednak na razie co liczyć na sprawdzenie funkcjonalności. Na razie dostęp do niej mają mieszkańcy USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii, Irlandii oraz innych „wybranych krajów anglojęzycznych”. Netflix obiecuje jednak, że Fast Laughs wkrótce trafią do użytkowników na całym świecie.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: The Verge / Foto. Netflix