Instalki.pl » Aktualności » Software » Google czyta newsy po polsku. Wygodna nowość na smartfonach z Androidem
Poniedziałek, 21 Luty 2022 13:15, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Google czyta newsy

Użytkownicy smartfonów z Androidem coraz częściej korzystają z Google Discover jako głównego źródła newsów. To oczywiście kwestia wygody, ekran Discover z treściami dopasowanymi do preferencji użytkownika aktywny jest na niemal każdym nowszym smartfonie po przesunięciu ekranu głównego w lewo.

Jak twierdzi Google, Discover wyświetla użytkownikom treści związane z ich zainteresowaniami na podstawie ich aktywności w internecie i aplikacjach.

Sam przeglądam treści dostępne w zakładce Discover chociaż ich dobór nie zawsze jest trafny. Dziś zauważyłem ciekawą nowość, która niestety nie jest jeszcze dostępna na wszystkich smartfonach z Androidem.

Google przeczyta Ci newsa


Po kliknięciu w wybrany artykuł na karcie Discover zauważyłem nową ikonę umieszczoną na dolnej belce. Okazuje się, że jest to funkcja odpowiedzialna za głosowe czytanie treści. Jak Google poradziło sobie z odczytaniem newsa z naszego serwisu? Okazuje się, że całkiem sprawnie.

Google czytanie newsow PL

Po naciśnięciu wspomnianej ikony, na ekranie pojawia się odtwarzacz z możliwością regulacji szybkości czytania. Zobaczcie sami: Omawiana funkcja nie jest dostępna na każdym smartfonie. U mnie pojawiła się na OnePlus 9 Pro z Androidem 12 (wersja aplikacji Google 13.6.7.23). Tymczasem na innym urządzeniu marki realme również z najnowszym Androidem, nie jest jeszcze widoczna.

Mam nadzieję, że omawiane rozwiązanie wkrótce będzie dostępne dla szerszego grona użytkowników. To wygodny sposób na przyswajanie treści w biegu lub podczas wykonywania innych czynności.

Źródło: wł.