Instalki.pl » Aktualności » Software » Dziwna postawa PKO BP. Google Pay nie dla każdego
Czwartek, 17 Luty 2022 18:00, Wpisany przez Maksym Słomski
google pay pko bp
Smutno.

PKO BP będący największym bank uniwersalnym w Polsce wprowadził spore udogodnienie dla swoich klientów. Mowa o wygodnych płatnościach Google Pay. Konsumenci mogą podpinać swoje wydane przez rzeczony bank karty płatnicze do znanej aplikacji, by następnie korzystać z płatności zbliżeniowych z poziomu smartfonów. Wszystko byłoby doprawdy godne pochwały, gdyby nie to, że... płatności Google Pay w PKO BP nie są dostępne dla każdego.

Google Pay w PKO BP tylko dla wybranych


PKO BP udostępniło płatności Google Pay kilka dni temu. Jak się okazuje, skorzystają z nich wyłącznie klienci korporacyjni i samorządowi. Szeregowi klienci indywidualni nie otrzymali takiej możliwości. Niektórzy myśleli, że bank się pomylił lub wkrótce poszerzy grono użytkowników objętych Google Pay. Niestety, są złe wiadomości.

W odpowiedzi na zapytanie złożone przez serwis Cashless biuro prasowe PKO BP przesłało stanowisko, które nie zadowoli wielu internautów. "PKO BP obecnie nie planuje wdrożyć Google Pay dla klientów detalicznych. Zachęcamy ich do korzystania z płatności HCE i z BLIK-a zbliżeniowego. W przypadku płatności zegarkami bank oferuje możliwość korzystania z Garmin Pay" - czytamy. Być może wynika to z umów banku z innymi operatorami płatności.

Jak słusznie wskazuje serwis źródłowy, PKO BP był jednym z ostatnich bastionów, wzbraniających się przed udostępnieniem płatności Google Pay swoim klientom. Ponoć bank w ten sposób chciał uniknąć przekazywania danych swoich klientów podmiotom bigtech, coraz odważniej wkraczającym na rynek usług finansowych.

PKO BP zapewne w końcu wprowadzi płatności Google Pay dla klientów indywidualnych, ale... cóż, jeszcze nie teraz.

Źródło: Cashless.pl