Instalki.pl » Aktualności » Software » CCleaner z ważną aktualizacją. Narzędzie stało się jeszcze skuteczniejsze
Czwartek, 17 Luty 2022 09:31, Wpisany przez Piotr Malinowski
ccleaner aktualizacja luty 2022
Co się zmieniło?

Właśnie zadebiutowała aktualizacja programu CCleaner oznaczona numerem 5.90.944.3. Tym razem deweloperzy skupili się przede wszystkim na wprowadzeniu szeregu nowych ulepszeń i usprawnień dotyczących usuwania plików tymczasowych w systemie Windows oraz przeglądarce Chrome. Zadebiutowały także zupełnie nowe funkcje bezpieczeństwa. Na co dokładnie muszą przygotować się użytkownicy?

Nowy update przywędrował do aplikacji CCleaner


Nie da się ukryć, że CCleaner to jedno z najpopularniejszych narzędzi umożliwiających na oczyszczenie komputera z niepotrzebnych plików. Regularnie wzbogaca się ono o nowe aktualizacje, których głównym celem jest rzecz jasna poprawa skuteczności „systemów czyszczących” oraz ogólnego komfortu użytkowania. Tak się składa, że konsumenci mogą właśnie pobierać kolejny istotny update.

Tym razem zdecydowano się na m.in. dodanie kilku nowych opcji czyszczenia. Użytkownicy otrzymali chociażby możliwość pozbycia się plików tymczasowych z takich miejsc jak: sekcja User Data przeglądarki Google Chrome, przeróżnych komponenty systemu Windows oraz aplikacja Zdjęcia Microsoft. Przy okazji naprawiono błąd w czyszczeniu Eksploratora Gier Windows.

ccleaner aktualizacja luty 2022 1Źródło: CCleaner

Dodatkowo usprawniono funkcję Driver Updater obecną w programie CCleaner od lipca 2021 roku. Jest ona dostępna jednak wyłącznie dla osób posiadających wersję Professional usługi. Konsumenci mogą liczyć teraz na obecność dwóch nowych funkcji bezpieczeństwa, które zmniejszą prawdopodobieństwa wystąpienia poważnych problemów. Programiści nie zdradzają jednak jakichkolwiek szczegółów.

Ważną nowością wydaje się także automatyczne wybierania języka CCleanera na podstawie ustawień systemowych. Stanie się to rzecz jasna podczas pierwszej instalacji – do tej pory istniała opcja zmiany tego elementu wyłącznie z poziomu ustawień programu. Część osób podobno narzekała, że program nie jest dostępny w ich języku, lecz problemem okazywała się często… ich niewiedza o możliwości zmiany. Teraz ten problem zostanie chociażby częściowo zażegnany.

Aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników – koniecznie więc to sprawdźcie!

Źródło i foto: CCleaner