Instalki.pl » Aktualności » Software » Korzystasz z HBO Go na dekoderze Netii? O HBO Max możesz tylko pomarzyć
Środa, 16 Luty 2022 18:49, Wpisany przez Jan Domański
Korzystasz z HBO Go na dekoderze Netii? O HBO Max możesz tylko pomarzyćZmień nawyki lub pożegnaj się z VOD od HBO.

Już 8 marca w Polsce serwis HBO Go zamieni się w nowocześniejszy i mający więcej możliwości HBO Max. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy oraz nowi (zarejestrowani maksymalnie do 31 marca) będą mogli skorzystać z promocyjnej oferty HBO Max obniżającej miesięczną należność na stałe, o ile nie zrezygnuje się czasowo z subskrypcji. W przypadku korzystania z HBO Go u zewnętrznych partnerów (np. operatorów telefonii komórkowej czy telewizji satelitarnej), wszystko przebiegnie bardzo podobnie. Jedynie należało będzie pobrać nową aplikację w miejsce starego HBO Go lub logować się na nowej stronie internetowej.

HBO Max nie pojawi się na dekoderach Netii, ta metoda na przeglądanie treści będzie niedostępna


Niestety abonenci Netii, którzy upodobali sobie korzystanie z HBO Go bezpośrednio na firmowych dekoderach, będą mieli problem. W ich przypadku zamiana HBO Go na HBO Max będzie wiązała się z odcięciem od usługi. Nie będzie aktualizacji oprogramowania dekodera, która umożliwiłaby użytkowanie HBO Max, a przecież HBO Go będzie już wkrótce nieaktywne. Zakładam, że nie jest to przesadnie mały odsetek użytkowników. Sam w najbliższym otoczeniu widzę analogiczne przypadki. Chociażby moi rodzice korzystają z Netflixa na dekoderze Canal+.

Korzystasz z HBO Go na dekoderze Netii? O HBO Max możesz tylko pomarzyć
Z materiałów udostępnionych przez Netię jasno wynika, że dekodery nie będą miały aktualizacji do HBO Max / Foto: własne - Netia

Oczywiście jest wyjście z sytuacji, ale wiąże się ze zmianą nawyków. Należy przerzucić się na aplikacje przygotowane na potrzeby smart TV, smartfonów i tabletów lub serwis HBO Max w przeglądarce internetowej komputera. Zakładam, że będzie to kłopotliwe szczególnie dla osób, które nie mają smart TV (lub posiadają takowy, ale już stary niewspierany model bez aktualnych aplikacji) i dekoder był ich oknem na VOD od HBO. Nie do końca może przypaść im do gustu przeglądanie treści z HBO Max na smartfonie lub komputerze, a nie jak do tej pory telewizorze.

Najlepiej zaopatrzyć się w przystawkę smart TV i na niej użytkować HBO Max i inne serwisy VOD


Oczywiście nie trzeba w takim przypadku wymieniać swojego TV. Aby zachować podobną możliwość konsumowania treści, wystarczy jakaś przystawka smart TV jak np. Xiaomi TV Stick 4K lub Google Chromecast 4.0 (zwana też Chromecast with Google TV), która mocno rozszerzy możliwości dotychczasowego telewizora. Ewentualnie rolę telewizyjnego smart pudełka może też pełnić konsola do gier. HBO Max będzie dostępne również na sprzętach takich jak Microsoft Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X oraz Sony PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zobacz również: Superbohaterskie seriale Marvela znikają z Netflixa. Gdzie je obejrzeć?

Źródło i foto: Netia / własne