Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 KB5010386 już jest. Zawiera ważne zmiany
Czwartek, 10 Luty 2022 13:24, Wpisany przez Maksym Słomski
aktualizacja windows 11
Już możesz instalować

Drugi wtorek miesiąca za nami, a to oznacza, że aktualizacje dla systemów Windows wydawane w ramach cyklu Patch Tuesday zostały już udostępnione. Wszyscy użytkownicy Windows 11 mogą pobrać na swoje urządzenia łatkę o numerze KB5010386, która zaskakuje zawartością wykraczającą poza zwyczajowe poprawki bezpieczeństwa. To kolejna z aktualizacji usprawniających płynność działania najnowszego OS-u Microsoftu.

Windows 11 KB5010386


Aktualizacja Patch Tuesday zawiera wszystkie poprawki z poprzedniej aktualizacji opcjonalnej (wymagana była ręczna instalacja), a także nowe poprawki bezpieczeństwa. Poprawka dla Windows 11 rozwiązuje także błąd, który mógł spowolnić działanie Twoich urządzeń. Chodzi o problem z dyskami HDD i SSD, działającymi nawet o 50% wolniej, niż powinny. Usterkę opisywaliśmy szerzej w tym miejscu.

Microsoft zażegnał też inny problem polegający na tym, że usługa audio systemu operacyjnego przestawała odpowiadać w niektórych konfiguracjach. Usunięto przy okazji bug polegający na tym, że ikona aplikacji pojawiała się na pasku zadań, gdy aplikacje faktycznie nie była uruchomiona.

W Windows 11 Build 22000.493:

  • Rozwiązano wiele problemów związanych z bezpieczeństwem, w tym problem powodujący awarię działania protokołu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol).
  • Wprowadzono obsługę funkcji pomocy, która jest oparta na technologiach Microsoft Bing i służy do polecania tematów Pomocy, które są istotne dla każdej strony Ustawień systemu Windows.
  • Naprawiono irytujący błąd polegający na tym, że system operacyjny wyświetla nieaktualne wartości procentowe baterii dla podłączonych urządzeń Bluetooth.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że niektóre programy do edycji obrazu poprawnie renderowały kolory na niektórych wyświetlaczach o wysokim zakresie dynamicznym.
  • Microsoft naprawił problem, który wpływa na funkcję automatycznego ukrywania paska zadań Windows 11.

Jak zaktualizować Windows 11?


Aby zainstalować aktualizację KB5010386, wystarczy przejść do Windows Update oraz kliknąć na przycisk sprawdzenia aktualizacji.

Aktualizację pobierzesz również bezpośrednio z katalogu aktualizacji, pod tym adresem.

Źródło: Microsoft