Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 97 zadebiutował z ulepszeniami w Windows 11 i macOS
Środa, 09 Luty 2022 12:31, Wpisany przez Anna Borzęcka
firefox-97
Co nowego w przeglądarce?

Wczoraj, 8 lutego, Mozilla wydała nową wersję przeglądarki Firefox – Firefox 97. Zadebiutowała ona jednocześnie na wszystkich wspieranych platformach i wprowadziła kilka ważnych zmian. Jakich? Przekonaj się.

Firefox 97 – nowości w Windows 11, macOS i Linux


Przede wszystkim, Firefox 97 zawiera usprawnienia, które spodobają się użytkownikom Windows 11. W Windows 11 przeglądarka od teraz wyświetla bowiem paski przewijania pasujące do designu systemu. Zatem, od teraz Firefox jeszcze lepiej się w ten system wpisuje. Rzecz jasna, jego okno jest też wyświetlane z zaokrąglonymi rogami.

Na macOS z kolei Mozilla wprowadziła poprawki w kwestii ładowania systemowych czcionek. To sprawia, że otwieranie w Firefoxie nowych kart i przełączanie się między nimi powinno być w pewnych sytuacjach szybsze. Na Linuxie wycofano zaś obsługę bezpośredniego generowania PostScriptu do drukowania.

Firefox 97 – nowa kolorystyka


Począwszy od wersji 94 użytkownicy Firefoxa mają możliwość personalizowania przeglądarki przy użyciu 18 nowych, unikatowych motywów kolorystycznych. Motywy te były niestety dostępne tylko czasowo, aż do teraz. Jeżeli wybrałeś jeden z tych motywów wcześniej, wciąż możesz z niego korzystać, dopóki nie ustawisz innego.

kolorystyka
Firefox 97 – nowe motywy z serii Kolorystyka. | Źródło: mat. własne

Dobra wiadomość jest taka, że Mozilla zastąpiła dotychczasowe motywy z kategorii „Kolorystyka” kilkoma nowymi, także dostępnymi przez ograniczony czas. W sumie jest ich sześć.

Firefox 97 – pobieranie


Firefox 97 to oczywiście także cały szereg poprawek błędów, także tych związanych z bezpieczeństwem. Warto zatem jak najszybciej zaktualizować swoją przeglądarkę do najnowszej wersji.

Firefox 97 możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem. Pełną listę zmian wprowadzonych w tej wersji znajdziesz na stronie Mozilli.


Źródło: Mozilla, fot. tyt. Canva