Instalki.pl » Aktualności » Software » Kalendarz Google z aktualizacją, która ułatwi zarządzanie zadaniami
Wtorek, 08 Luty 2022 23:29, Wpisany przez Piotr Malinowski
kalendarz google task 1Warto się zainteresować.

Kalendarz Google już niedługo wzbogaci się o funkcję ułatwiającą zarządzanie zaległymi zadaniami. Pozwoli ona na wprowadzanie zmian w ich obrębie bez potrzeby przechodzenia do zakładki „Moje zadania”. Nowość pojawi się w formie całodziennego wydarzenia w momencie, kiedy użytkownik posiada zadania oznaczone jako „nieukończone” w przeciągu ostatnich 30 dni.

Kalendarz Google otrzyma ściślejszą integrację z Listą zadań Google 


Programiści z Google ostatnimi czasy skupiają się głównie na integracji poszczególnych usług. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o wdrożeniu Obiektywu do webowej wyszukiwarki. Niedługo potem otrzymaliśmy odświeżony interfejs klienta pocztowego Gmail, który skupia w sobie szereg innych aplikacji. Teraz przyszedł czas na dosyć przydatne usprawnienie – w przeciągu najbliższych tygodni ma trafić do użytkowników.

Jeśli korzystacie z Kalendarza Google, to zapewne zauważyliście, że usługa jest ściśle połączona z Listą zadań. Dzięki temu internauci mogą w prosty sposób zarządzać wydarzeniami i celami bez konieczności opuszczania witryny. Jak się okazuje – wkrótce cały proces stanie się jeszcze łatwiejszy. Wszystko za sprawą opcji dokonywania bezpośrednich zmian w obrębie zaległych zadań.

kalendarz google task 2 Źródło: Google 

Cele, które nie zostały oznaczone jako „ukończone” przez ostatnie 30 dni zostaną wyświetlone jako całodzienne wydarzenie. Użytkownik dostanie wtedy wgląd w szczegóły niewykonanych zadań oraz będzie mógł je usunąć lub zmienić ich treść. Oczywiście nadal będzie można przejść do skrótu Listy zadań poprzez np. kliknięcie w dodany automatycznie event.

Jak możemy wyczytać na blogu Google:

W Kalendarzu Google możesz teraz łatwo zobaczyć swoje zaległe zadania i zarządzać nimi. Jeśli masz nieukończone zadania, które miały być wykonane w ciągu ostatnich 30 dni, pojawi się całodzienny wpis informujący o liczbie oczekujących zadań z tego przedziału czasowego. Kliknięcie na ten wpis spowoduje wyświetlenie listy oczekujących zadań, które możesz bezpośrednio edytować lub oznaczyć jako zakończone. Mamy nadzieję, że dzięki kompleksowej liście nieukończonych zadań, dostępnej bezpośrednio w Kalendarzu, pomoże Ci to lepiej kontrolować swoje zadania. Funkcja ta będzie dostępna w internecie i na urządzeniach mobilnych.

Trzeba przyznać, że mówimy o naprawdę przydatnej funkcji, która powinna spodobać się przede wszystkim zapominalskim osobom. Jeśli jeszcze nie zauważyliście nowości na swoich kontach, to spokojnie – u wszystkich pojawi się ona dopiero w marcu.

Źródło i foto: Google