Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome otrzyma nowe logo. Wiemy, jak będzie wyglądać
Sobota, 05 Luty 2022 13:25, Wpisany przez Anna Borzęcka
chrome-logo
Google stwierdziło, że czas na zmiany.

W 2020 roku Google nadało nowe logo wielu swoim usługom – Zdjęciom, Mapom, Kalendarzowi i nie tylko. Zmiany w tej kwestii ominęły jednak wówczas chociażby Google Chrome. Dotychczas logo tej internetowej przeglądarki było zmieniane w latach 2008, 2011 i 2014.

Teraz, po raz pierwszy od ośmiu lat, Google postanowiło po raz kolejny przeprojektować logo Chrome. Jego nowa wersja powinna zadebiutować w ciągu kilku tygodni, ale już teraz możemy rzucić okiem na jej wygląd. W sieci podzielił się nią już bowiem projektant Chrome – Elvin Hu.


Nowe, nowocześniejsze logo Google Chrome


Rzecz jasna, logo Chrome zachowało swoje dotychczasowe barwy – niebieską, czerwoną, zieloną i żółtą. Te sprawiają jednak wrażenie żywszych. Poza tym, w nowym logo zmieniono proporcje barw – niebieskie centralne koło powiększono, a zewnętrzną obwódkę zmniejszono. Usunięto też cienie, dzięki czemu logo wygląda nowocześniej.


Może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale barwy nowego logo nie są jednolite. Zamiast tego stanowią one lekkie gradienty. Elvin Hu twierdzi, że wprowadzenie takiej zmiany było podyktowane tym, że niektóre odcienie umieszczone obok siebie powodowały nieprzyjemne wibracje kolorów.


Co najważniejsze, nowe logo Chrome ma prezentować się inaczej w zależności od systemu operacyjnego. W Windows 10 i Windows 11 barwy logo mają być bardziej stonowane, w Chrome OS jeszcze żywsze niż domyślnie, a w macOS logo ma mieć trójwymiarowy wygląd.


Pewnie zastanawiasz się, czy Google rozważało inny nowy design dla logo Chrome. Tak, tak właśnie było. Na przykład, firma zastanawiała się, czy wszystkich barw logo nie oddzielić białymi odstępami. Ostatecznie zdecydowano się jednak pozostać tylko przy przerwie oddzielającej centralną część grafiki od zewnętrznej.


Co sądzisz o nowym logo Chrome? Moim zdaniem wygląda całkiem nieźle. Nie wiem czy zmiana jego wyglądu była konieczna, ale zdecydowanie nie widzę w niej nic złego.

Google Chrome 98


Pamiętaj, że przeglądarkę Google Chrome możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem. Kilka dni temu została wydana jej nowa wersja – wersja o numerze 98. Wprowadzono w niej między innymi przewodnik po ustawieniach prywatności, ładniejsze emoji i nie tylko.


Źródło: Elvin Hu (Twitter), fot. tyt. Canva