Instalki.pl » Aktualności » Software » Jeśli używasz tej przeglądarki WWW, stracisz dostęp do konta w PKO BP
Wtorek, 01 Luty 2022 16:22, Wpisany przez Jan Domański
Jeśli używasz tej przeglądarki WWW, stracisz dostęp do konta w PKO BPBank zaleca aktualne oprogramowanie.

Większość Internautów korzysta obecnie z przeglądarki internetowej Google Chrome. Nie można zapominać też o udziałach takich programów jak Firefox, Edge, Opera, Safari czy kilku nieco mniej popularnych, ale wciąż mających swoich fanów. Internet Explorer na tym tle wygląda blado. Microsoft już go nie zamierza dalej wspierać, a jego udziały są mizerne. Mimo wszystko skala robi swoje i wciąż tysiące ludzi używa tego przestarzałego oprogramowania do przeglądania stron internetowych.

Wciąż używasz Internet Explorera? Zmień przeglądarkę, nie tylko ze względu na bank PKO BP


Według serwisu statcounter, w Polsce udziały Internet Explorera w styczniu 2022 roku wynosiły 0,34 proc. na desktopach. W połowie 2021 roku bank PKO BP miał około 11 milionów klientów. W takim razie można oszacować, że problem dotyczy mniej więcej 40 tysięcy klientów. To liczba porównywalna z mieszkańcami średniego miasta w naszym kraju. Całkiem spora biorąc pod uwagę przestarzałość i małą popularność dogorywającej przeglądarki internetowej Microsoftu.

Jeśli używasz tej przeglądarki WWW, stracisz dostęp do konta w PKO BP
Udział przeglądarek internetowych na komputerach w Polsce (procentowo w styczniu 2022 roku) / Foto: statcounter

Wkrótce bank PKO BP całkiem odetnie możliwość internetowej obsługi dla swoich klientów przez Internet Explorera. Jeśli wciąż korzystacie z tego programu na Windowsie 10 czy nawet starszej edycji systemu operacyjnego, to wystarczy po prostu zainstalować inne rozwiązanie (lub przestawić się na Microsoft Edge). Chociażby dostępne w naszej bazie aplikacji przeglądarki internetowe:


Dni Internet Explorera są już policzone, ruch PKO BP nie może dziwić


Niedługo Microsoft planuje całkiem uśmiercić Internet Explorera, a od dawna przeglądarka i tak nie zapewnia dostatecznie nowoczesnych rozwiązań, także pod kątem bezpieczeństwa. W takim razie ruch PKO BP wcale nie dziwi. Pod koniec 2021 roku bank zapowiadał też wycofanie się z aplikacji IKO na mobilnym systemie operacyjnym Windows Phone. Wtedy także chodziło o brak dalszego wspierania przez Microsoft i tym samym kwestie związane z bezpieczeństwem.

Zobacz również: Xiaomi Pay i SwatchPay już wkrótce dla klientów PKO BP, wciąż czekamy na Google Pay

Źródło: własne / cashless / Foto tytułowe: PKO BP - własne