Instalki.pl » Aktualności » Software » Tak może wyglądać nowe wydanie Android Auto
Wtorek, 01 Luty 2022 14:41, Wpisany przez Anna Borzęcka
android-auto
Usługę czekają spore zmiany.

Android Auto, czyli usługa uwielbiana przez wielu kierowców, na przestrzeni lat mocno się zmieniła. Nie dość, że w licznych autach pojawiła się możliwość jej bezprzewodowej obsługi, to doczekała się wielu nowych funkcji. Niestety, są i takie jej opcje, które po prostu uśmiercono, tak jak możliwość korzystania z Android Auto wyłącznie na ekranie smartfonu.

Zapewne Android Auto w przyszłości przejdzie jeszcze więcej zmian, i tych na gorsze, i tych na lepsze. O jednej z nich właśnie dowiedzieliśmy się czegoś więcej. Od kilku miesięcy podejrzewano, że usługa ma otrzymać nowy interfejs, a teraz mamy jeszcze lepszy wgląd w to, jak ten interfejs może wyglądać. Warto wspomnieć, że jego nazwa kodowa to Coolwalk.

Android Auto przebudowane


We wrześniu ubiegłego roku przedstawiciele serwisu XDA Developers natrafili w kodzie Android Auto na pierwsze ślady nowego interfejsu. Ba, udało im się nawet włączyć ten nowy interfejs w usłudze, co pozwoliło im na publikację kilku jego zrzutów ekranu. Pewien użytkownik serwisu Reddit – u/RegionRat91, właśnie podzielił się jednak nowymi zdjęciami odmienionego interfejsu. Pokazują one między innymi najnowsze zmiany wprowadzone w designie UI usługi.

Po pierwsze, w nowym interfejsie z Android Auto całkowicie zniknął widoczny na górze pasek stanu. Wszystkie jego ikony (pokazujące zasięg Wi-Fi i nie tylko) oraz zegar zostały przeniesione do prawego rogu dolnego paska. Usunięto także dedykowany przycisk służący do wysuwania panelu bocznego. Tę samą funkcję oferuje od teraz przycisk ekranu domowego, przytrzymanie którego powoduje pojawienie się licznych widżetów.

android-auto-1
Nowy interfejs Android Auto, and którym Google wciąż pracuje. | Źródło: Reddit/ RegionRat91

Jak donosi włoski serwis Android World, jeżeli istnieje wystarczająco dużo miejsca nowy interfejs Android Auto wyświetla na panelu bocznym kartę Asystenta Google, która dostarcza szczegółowe informacje pogodowe. Inną istotną zmianą jest też sprawienie, że po wyjściu z widoku nawigacji mapa pozostaje wyrównana do lewej strony ekranu.

Zmiany, na które należy poczekać


Wygląda też na to, że Google testuje w Android Auto nową aplikację Cast, która służy do transmitowania widoku z ekranu smartfona na ekran systemu inforozrywki w samochodzie. Niestety, póki co nie wiadomo na jej temat zbyt wiele. Do usługi zdaje się też zmierzać opcja, która pozwoli na szybkie odpowiadanie na połączenia, których nie mogłeś odebrać. Widok przychodzącego połączenia ma bowiem zyskać trzeci, dodatkowy przycisk, skorzystanie z którego spowoduje jednoczesne odrzucenie połączenia i wysłanie do niedoszłego rozmówcy SMS-a o treści w stylu „Przepraszam, prowadzę auto!”.

andrid-auto-2
Aplikacja Cast w Android Auto. | Źródło: Reddit/ RegionRat91

Póki co żadna z omówionych tu nowości nie została przez Google oficjalnie zapowiedziana. Zatem, istnieje szansa, że przed planowaną zapowiedzią Google jeszcze projektowany dla Android Auto nowy interfejs przynajmniej w pewnym stopniu odmieni.

Rzecz jasna, aplikację Android Auto pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: XDA Developers, fot. tyt. Canva