Instalki.pl » Aktualności » Software » W spocie inowrocławskiej policji Word jest młodzieżowym komunikatorem
Wtorek, 01 Luty 2022 09:48, Wpisany przez Maksym Słomski
policja word
Intrygujący dobór oprogramowania.

Chętnie nagłaśniamy każdą policyjną akcję związaną z bezpieczeństwem w sieci. Powody dla takiego stanu rzeczy są oczywiste: Polacy w dalszym ciągu stanowczo zbyt łatwo padają ofiarami działań cyberprzestępców. O działaniach policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu piszemy także z innego powodu. W ich spocie w roli komunikatora internetowego wystąpił program... Microsoft Word.

Nietypowy bohater policyjnego spotu


Policjantki st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka wspólnie z filmowcem Panem Henrykiem Domagała postanowili zrealizować spot, mający pokazywać, do jakich sytuacji może dochodzić, gdy nikt nie kontroluje tego, co dziecko robi w czasie wolnym w Internecie. Funkcjonariuszki zachęcają rodziców i opiekunów do wzmożonej czujności.

"Zawieranie znajomości, korespondowanie z nieznanymi osobami, wpływ długiego siedzenia przy komputerze oraz gry, które są agresywne i przemocowe, to aspekty, które można zobaczyć w SPOCIE. Film został nagrany w celu sygnalizowania zagrożeń, pokazanie ich skutków w trosce o dzieci" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Oglądający spot w mig zwrócą uwagę na intrygujący dobór oprogramowania. Dziecko koresponduje ze starszym panem za pośrednictwem... Worda. Przypomina to trochę sytuację, w której Kelly Rowland w teledysku Dilemma wysyłała do Nelly'ego SMS za pomocą Excela. A może to tylko niewinny żarcik policjantek?Oczywiście doceniamy zaangażowanie policjantek w sprawę bezpieczeństwa dzieci w sieci i nie wyśmiewamy, a jedynie troszeczkę podśmiewamy się z doboru oprogramowania.

PS komentarze pod filmem policji są wyłączone - przestrzeni na trollowanie nie będzie. ;)

Źródło: KWP w Bydgoszczy