Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play oficjalnie z nową zakładką dedykowaną promocjom
Piątek, 28 Styczeń 2022 11:17, Wpisany przez Piotr Malinowski
sklep play oferty 22Kontrowersyjna aktualizacja.

Google oficjalnie potwierdziło wdrożenie zupełnie nowej zakładki do Sklepu Play. Została ona nazwana „Oferty” i użytkownicy odnajdą tam najciekawsze promocje na gry mobilne oraz aplikacje. Koncern nie pozwoli konsumentom przegapić dodanej funkcjonalności – pojawi się ona na samym środku dolnego paska interfejsu.

Sklep Play z nowością, która nie spodoba się wszystkim


Sklep Play przeszedł przez ostatni rok dosyć sporo zmian. Usprawnieniu uległa przede wszystkim warstwa wizualna usługi. Google ponadto regularnie wzbogaca ją o nowe usprawnienia, które nie zawsze podobają się konsumentom. Mowa tu chociażby o planowanym ukryciu informacji o ostatniej aktualizacji wszystkich aplikacji. Niezbyt przychylne opinie pojawiają się również o tytułowej funkcjonalności.

Wspominaliśmy już o niej w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy jednak mieliśmy do czynienia wyłącznie z doniesieniami – próżno było szukać oficjalnego potwierdzenia Google. Cóż, właśnie je otrzymaliśmy. Gigant z Moutain View zdecydował się przedstawić nieco szczegółów na temat sekcji „Oferty”. Zadebiutowała ona właśnie w Stanach Zjednoczonych, Indiach oraz Indonezji (u wszystkich mieszkańców tych krajów pojawi się na przestrzeni kilku najbliższych tygodni).

sklep play oferty 5Źródło: 9to5google

Jak możemy wyczytać z oświadczenia koncernu:

W tym tygodniu uruchamiamy "Oferty" - nową zakładkę w aplikacji Sklepie Play, która pomoże Ci odkryć oferty w grach i aplikacjach związanych z podróżami, zakupami, mediami i rozrywką, fitnessem i nie tylko [...] Sekcje takie jak "Oferty dla aplikacji, które mogą Ci się spodobać" pomogą Ci łatwo znaleźć oferty, które są dla Ciebie istotne. Współpracujemy z twórcami najlepszych aplikacji i gier w Google Play, aby codziennie dodawać nowe, świeże oferty. Jak wyjaśnia Allison Boyd z firmy Strava, "Oferty to korzyść dla obu stron. Zyskujemy dodatkowy punkt kontaktu z ludźmi, aby podzielić się informacjami o wartościowej promocji lub aktualizacji, a ludzie mogą łatwo zrealizować ofertę, otwierając aplikację Strava z zakładki Oferty."

Zakładka „Oferty” pojawi się na dolnym pasku interfejsu pomiędzy ikoną „Aplikacje” a „Filmy”. Zawierać ona będzie promocje podzielone na kilka kategorii. Google wymienia chociażby wyprzedaże na gry i przedmioty wewnątrz nich, nagrody i promocyjne zestawy, zniżki na filmy oraz gry oraz „coś nowego” – na tę ostatnią kategorię złożą się aplikacje oferujące np. 30 dni darmowego dostępu.

Okej, ale kiedy z nowości skorzystamy w Polsce? Google dokładnie tego nie precyzuje, lecz na pewno stanie się to w 2022 roku. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło i foto: Google