Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka dla graczy Opera GX trafia do Epic Games Store
Czwartek, 27 Styczeń 2022 19:44, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Opera GX Epic Games Store
Nie tylko gry od Epic.

Sklep Epic Games Store konkurujący przede wszystkim z szalenie popularnym Steam to miejsce, gdzie oprócz gier znajdziemy również programy dla systemu Windows i macOS. Właśnie ogłoszono, że Opera GX dodana została do zasobów popularnego "epika".

Jak podkreślają twórcy przeglądarki, Opera GX pojawiła się w Epic Games Store, stając się pierwszą przeglądarką internetową dla graczy i graczek dostępną w tym popularnym sklepie.

Dzięki zestawowi unikalnych funkcji, w tym limitowaniu użycia procesora, pamięci RAM i sieci, a także wyjątkowemu designowi, inspirowanego grami, w tym dynamicznie zmieniającemu się podkładowi muzycznemu, Opera GX jest idealnym rozwiązaniem dla graczy w metawersie Epic.

Opera GX dla systemu Windows
Opera GX dla systemu Windows

Opera GX to adaptacja Opery, popularnej przeglądarki internetowej do świata gier. Twórcy zapewniają, że GX to nie tylko wyjątkowe wrażenia w trakcie internetowych rozgrywek, to także pełna integracja z takimi komunikatorami jak Twitch, Discord czy serwisami społecznościowymi.

Przeglądarka obsługuje również dynamiczne efekty świetlne RGB na urządzeniach współpracujących z Razer i Corsair. Natomiast społeczność GX w serwisie Discord jest największym serwerem w kategorii technologicznej z rzeszą liczącą ponad 500 000 użytkowników.
 
Źródło: Opera