Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystenta Google w końcu będzie można uciszyć jednym słowem
Środa, 26 Styczeń 2022 17:05, Wpisany przez Antoni Zaborski
Brawo Google.
Brawo Google.

Asystent Google jest dostępny w każdym smartfonie z Androidem i korzysta z niego coraz więcej użytkowników. Poza tym, akcesoria Google smart home, których całe działanie opiera się o asystenta głosowego, również są coraz bardziej popularne. I mimo, że jest to tak powszechnie dostępne i stosowane rozwiązanie, ciągle zdarza się, że po prostu odmawia współpracy, albo zaczyna żyć swoim życiem, zwykle w najmniej odpowiednim momencie.

Co najgorsze, kiedy Asystentowi zaczyna odbijać, trudno jest go w szybki sposób uciszyć, a przynajmniej, było trudno do teraz, bo Google właśnie wprowadziło tę jakże prostą ale potrzebną funkcję. Jak poinformowano krótkim wpisem na Twitterze, wprowadzono możliwość natychmiastowego wyciszenia asystenta przy pomocy komendy “stop”. Nie trzeba jej poprzedzać zawołaniem “Ok, Google” czy “Hej Google”, wystarczy powiedzieć “stop”, a telefon lub inteligentny głośnik zamilknie. Genialne.

Brawo Google.
Źródło: Twitter

Google ma powody do zadowolenia


“Stop” dołączyło do grona szybkich fraz, które zostały wprowadzone do użytku w drugiej połowie ubiegłego roku. Bazowo, “stop” można było używać tylko w odniesieniu do alarmu lub minutnika. Poza tym, użytkownicy od paru miesięcy mogą też używać komend “odbierz” i “odrzuć” podczas przychodzącego połączenia i “drzemka”, kiedy dzwoni budzik.

Jak już wspomniałem, Asystent Google jest naprawdę popularny, a do tego rozwija się w zaskakującym tempie, czemu dowodzi chociażby ostatnie osiągnięcie w postaci wybicia miliarda pobrań w Sklepie Play. To imponująca liczba, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w czerwcu ubiegłego roku była ona aż dwa razy mniejsza.

Źródło: 9to5google / fot. tyt. Googler