Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi Pay w kolejnym banku w Polsce. Zapłać zbliżeniowo Mi Bandem
Środa, 26 Styczeń 2022 07:16, Wpisany przez Maksym Słomski
platnosci zblizeniowe xiaomi
Świetne wieści.

W Polsce działa kilka różnych wygodnych systemów płatności mobilnych, pozwalających na dokonywanie płatności zbliżeniowych. Najwięcej mówi się o Google Pay i Apple Pay, ale istnieją też alternatywy. Sportowcy korzystają często z Garmin Pay, użytkownicy smartfonów Huawei mogą płacić zbliżeniowo z Curve, a opasek sportowych Xiaomi za sprawą funkcji NFC robią użytek z Xiaomi Pay. Miło nam poinformować, że ostatni z systemów płatności nawiązał właśnie współpracę z kolejnymi bankiem.

Xiaomi Pay w BNP Paribas


Przedstawiciele BNP Paribas Bank Polska poinformowali, że Xiaomi Pay to nowa opcja płatności dostępna dla klientów tego banku. Nieważne czy biegasz, spacerujesz, czy robisz cokolwiek innego - telefon i portfel nie są już potrzebne, bowiem za zakupy zapłacisz wygodnie nową opaską sportową Mi Smart Band 6 NFC.Xiaomi Pay - lista banków


Na tę chwilę z Xiaomi Pay mogą korzystać klienci banków:

  • BNP Paribas
  • mBank
  • Bank Pocztowy
  • SGB - Spółdzielcza Grupa Bankowa

Jak płacić zbliżeniowo opaską Xiaomi?


Aby dokonać transakcji, należy zbliżyć nadgarstek z Mi Smart Band 6 NFC do terminala. Później trzeba jeszcze przesunąć palcem po ekranie w lewo, wówczas ukaże się zapisana karta i na tym ekranie kliknąć strzałkę w prawo. Wydaje się skomplikowane? Wszystko ogranicza się do dwóch machnięć po ekranie.

Przeczytaj: Test płatności zbliżeniowych Mi Band 6 NFC, by dowiedzieć się więcej.

Źródło: BNP