Instalki.pl » Aktualności » Software » TikTok płatny? Gigant idzie śladami Instagrama
Poniedziałek, 24 Styczeń 2022 10:10, Wpisany przez Maksym Słomski
tiktok platny
Najpierw Instagram, teraz TikTok.

Najpopularniejsze media społecznościowe zrzeszają tak gigantyczną liczbę użytkowników, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się coraz agresywniejszej ich monetyzacji. Kilka dni temu Antoni informował Was o tym, że Instagram zacznie przypominać OnlyFans. Nie chodzi jednak o zawartość 18+, a płatne subskrypcje. Jak się okazje platforma ta nie jest jedyną, która testuje płatny abonament. Wślad za Instagramem zmierza TikTok.

Czy TikTok będzie płatny?


Według doniesień przekazywany przez serwis The Information TikTok testuje na małej grupie użytkowników płatne subskrypcje. Nie wiadomo do końca, w jaki sposób działają. Możemy być jednak niemalże pewni, że system zakłada możliwość korzystania z ekskluzywnych materiałów, przygotowywanych przez grono twórców, biorących udział w programie TikToka.

TikTok już teraz pozwala przekazywać twórcom napiwki w formie prezentów, przekazywanych im w trakcie transmisji na żywo. Są to bardzo drobne kwoty pieniędzy - influencerzy przeważnie wspierają się platformami pokroju Patreon i Patronite, aby zarobić na swojej działalności nieco więcej. Administracja TikToka musi być tego świadoma i zapewne chce stworzyć własny system płatności specjalnie po to, aby pieniądze nie "wyciekały" poza platformę.

@instalki.pl Odpowiedz użytk. @pisi.wisi ♬ Jammin - Laki Lan

Nie ma słowa o tym, kiedy i czy omawiana funkcja zostanie wprowadzona na szeroką skalę. Nie wiadomo też, jaki będzie miała ostateczny kształt. Wielu użytkowników TikToka przegląda wyłącznie zakładkę Dla Ciebie — gdzie mogą przeglądać niekończący się strumień dostosowanych do ich preferencji treści. Użytkownicy, którzy nie śledzą konkretnych twórców, niekoniecznie mają powód, aby subskrybować nagrania któregoś z nich.

Co o tym sądzicie? Wspieranie twórców jest ze wszech miar właściwe, a że TikTok upatruje w tym możliwości zarobku dla siebie...

Źródło: The Information