Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Search uatrakcyjni wyszukiwanie obrazów. Interfejs stanie się ładniejszy
Niedziela, 23 Styczeń 2022 16:38, Wpisany przez Piotr Malinowski
google grafika 1 wyszukiwanie
Pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu.

Google testuje usprawnienie przeglądarki zdjęć w swojej mobilnej wyszukiwarce. Mowa tu przede wszystkim o odświeżeniu interfejsu, który stanie się bardziej kolorowy oraz zyska na intuicyjności. Na razie jednak nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do nowości. Co dokładnie się zmieni?

Wyszukiwarka Google uprzyjemni wyszukiwanie zdjęć


Regularnie jesteśmy świadkami wprowadzania nowości do wyszukiwarki Google. Zmiany najczęściej dotyczą poprawy komfortu użytkowania oraz ułatwień w zakresie odnajdywania potrzebnych informacji. Dlatego też dosyć często możemy doświadczyć licznych poprawek interfejsu – jak się okazuje, niedługo doczekamy się kolejnych.

Mowa o ulepszonym wyglądzie podglądu konkretnego obrazu. Grafiki wciąż wyświetlać się będą w górnej połowie ekranu, lecz teraz pojawi się na nich również opcja szybkiego przejścia do witryny, na której się one znajdują. Ponadto przycisk „x” zostanie przeniesiony na prawą stronę interfejsu. To jednak nie wszystko.

google grafika 1 wyszukiwanie 2Stary interfejs po lewej, nowy po prawej stronie | Źródło: 9to5google 

Powiększeniu ulegnie tytuł strony oraz artykułu, a ikona „Odwiedź” znajdzie się teraz niżej – tuż pod sekcją „Powiązane obrazy”. Dosyć istotną zmianą jest też dostosowanie kolorystyki całego interfejsu do dominującej barwy wyszukanego obrazu. Wygląda to bardzo estetycznie – wcześniej mieliśmy do czynienia z typową czernią i szarością. Przykłady możecie zobaczyć poniżej.

google grafika 1 wyszukiwanie 3Źródło: 9to5google 

Na razie jednak nowość pojawiła się u niewielkiej grupy użytkowników. Wszystko wskazuje więc na to, że Google rozpoczęło zewnętrzne testy zmian – nie wiadomo jednak, kiedy trafią one do wszystkich konsumentów. Trzeba jednak przyznać, że mówimy o naprawdę przydatnych poprawkach, które uczynią wyszukiwanie obrazów nieco bardzo atrakcyjniejszym procesem.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na nowe informacje w sprawie.

Źródło: 9to5google