Instalki.pl » Aktualności » Software » Powstała gra, która jako kontroler wykorzystuje inteligentny wibrator
Piątek, 21 Styczeń 2022 13:55, Wpisany przez Anna Borzęcka
gra-wibrator
Możesz w nią zagrać już teraz.

Na przestrzeni lat powstały różne przedziwne kontrolery do gier, takie jak NES Power Glove oraz kontrolery przypominające miecze czy posiadające klawiaturę. Ale czy spodziewałeś się, że kiedyś funkcję kontrolera do gry będzie mógł pełnić wibrator? Teraz już może, w stworzonej z myślą o tym grze, która właśnie zadebiutowała na urządzeniach z Androidem.

Wibrator kontrolerem do gier


Wspomniana gra to You Are What You Eat. Jej twórczynią jest inżynier oprogramowania Allison Liemhetcharat. Produkcja została zaprojektowana tak, że na smartfonie można w nią zagrać tylko i wyłącznie w parze z inteligentnym wibratorem firmy Lioness. Co czyni ten wibrator inteligentnym? Między innymi obecność czuników mierzących temperaturę, ruch oraz nacisk, dzięki czemu to w czasie rzeczywistym zbiera dane o przyjemności doświadczanej przez użytkowniczkę. Towarzyszy mu aplikacja, która pozwala lepiej poznać siebie i oferuje informacje zwrotne w oparciu o dekady badań nad seksualnością.Inspiracją dla Liemhetcharat było urządzenie o nazwie Perifit Kegel Exerciser, które pozwala na trening mięśni dna miednicy poprzez granie z jego pomocą w specjalne gry. Jej gra powstała, by spełniać takie samo zadanie.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym


Na czym You Are What You Eat polega? W skrócie gra należy do tak zwanych endless runnerów. Zadaniem gracza jest w niej zjedzenie jak największej liczby stworzeń, zanim jego postać umrze. Podczas zabawy przejmuje on kontrolę nad małą kulką szlamu, która w trakcie rozgrywki będzie rosnąć i zmieniać się w zależności od tego, co pożre. Co istotne, jej zmieniająca się forma wpłynie na to, co będzie mogła jeść w dalszej kolejności. Niektóre stworki staną się bowiem dla niej niejadalne.Sterowanie postacią w grze z pomocą wibratora Lioness jest bardzo proste. Wystarczy pojedynczo ścisnąć wibrator mięśniami dna miednicy, aby ta podskoczyła, a dwukrotnie, aby ta wykonała krótki lot. Wibrator zawibruje, jeśli wykonasz tą czynność lub jeśli cokolwiek pożresz. Jak widać, gra w You Are What You Eat to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

You Are What You Eat – jak zagrać?


You Are What You Eat dostępne w sklepie Google Play, poprzez który zainstalujesz grę na urządzeniu z systemem Android. Zagrasz w nią jednak tylko po sparowaniu tego urządzenia z wibratorem Lioness. Niemniej jednak, opublikowano też wersję WebGL tytułu, która pozwala wypróbować go chociażby na desktopie z użyciem klawiatury.

A co z urządzeniami z iOS? Liemhetcharat poinformowała, że i na smartfonach Apple wkrótce You Are What You Eat zadebiutuje.

Co istotne, You Are What You Eat możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Engadget, fot. tyt. Canva