Instalki.pl » Aktualności » Software » 4grosze - wirtualne koperty pomogą dbać o finanse (recenzja)
Sobota, 22 Styczeń 2022 10:20, Wpisany przez Przemysław Kreft
4grosze
Ciekawa aplikacja finansowa.

Zarządzanie finansami osobistymi to jedna z kluczowych umiejętności dla dorosłego człowieka. Powinniśmy się tego uczyć w szkole. Zamiast narzekać na system edukacji warto wziąć sprawy w swoje ręce i… zainstalować aplikację.

4grosze to bardzo ciekawy tytuł do zarządzania budżetem domowym. Opiera się na tak zwanej metodzie kopertowej i oferuje stosunkowo prosty i przyjemny sposób na zapisywanie wydatków i kontrolowanie posiadanych pieniędzy.

4grosze – kolorowa aplikacja do prowadzenia budżetu

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

4groszeMetoda kopertowa - w skrócie - polega na podzieleniu posiadanych pieniędzy właśnie na koperty z określonym przeznaczeniem (jedzenie, rachunki, oszczędności itd.). Jeżeli daną kopertę opróżnimy zbyt szybko, musimy przenieść środki z innej lub wstrzymać się z danym zakupem. Dzięki temu trzymamy nasze finanse w ryzach i wydajemy pieniądze w bardziej zachowawczy sposób.

Aplikacja 4grosze przenosi ten mechanizm na ekran smartfona: dodajemy konta, wprowadzamy aktualne salda, tworzymy koperty i rozdzielamy środki. Następnie rejestrujemy wydatki i dokonujemy ewentualnych przesunięć. Sporym atutem jest tu możliwość przeciągania kopert między sobą lub na konkretne konta - znacznie usprawnia to obsługę. Nie zabrakło również możliwości monitorowania sytuacji na kartach z podsumowaniem. Dodatkowym atutem jest możliwość synchronizacji danych na koncie i obsługi równie w wersji webowej.

4 grosze scr 1
Aplikacja jest w fazie rozwoju. Twórca zapowiada liczne nowe funkcje (część będzie prawdopodobnie dostępna w zapowiadanej na ten rok subskrypcji).

Minusy? Interfejsowi brakuje nieco płynności. Przydałoby się również trochę lepsze dopasowanie do wyświetlaczy smartfonów (większa czcionka, możliwość ustalania rozmiaru kopert itp.).

W ogólnym rozrachunku 4grosze to bardzo ciekawa aplikacja. Pozwala na sprawne zarządzanie domowym budżetem. Warto ją wypróbować.


Czytaj również: Test realme Pad - budżetowy tablet, spore możliwości