Instalki.pl » Aktualności » Software » Opera prezentuje przeglądarkę Web3 dla fanów kryptowalut
Środa, 19 Styczeń 2022 14:33, Wpisany przez Maksym Słomski
Opera Crypto browser
Opera Crypto Browser.

Opera ma już swoją umiarkowanie popularną, ale cenioną w pewnych kręgach przeglądarkę internetową Opera, a także dedykowaną graczom przeglądarkę Opera GX. Do tego grona dołącza właśnie najnowsze rozwiązanie, stworzone z myślą o miłośnikach kryptowalut. Mowa o Opera Crypto Browser, nazywanej także Opera Web3. To szybka, łatwa w użyciu oraz bezpieczna przeglądarka z wbudowanym, niepowierniczym portfelem kryptowalut.

Opera Web3, czyli nowa wizja przeglądarki


Udostępnione we wczesnym dostępie w wersji beta narzędze Opera Crypto Browser daje bezpośredni i bezproblemowy dostęp do Web3. Opera chce w ten sposób uprościć przeglądanie zdecentralizowanych aplikacji (DApps) oraz korzystanie ze stron Web3, gier i platform metaverse.

Opera Crypto1
Źródło: Opera

Nowa Opera otrzymała agregator wiadomości i danych o nazwie Crypto Corner. TO dedykowana przestrzeń m.in. z wiadomościami o tematyce blockchainowej wycenami aktywów i newsami dotyczącymi opłat gas (gas fee). Miłośnicy kryptowalut będą mogli za ich sprawą być stale na bieżąco ze wszystkimi nowinkami.

"Zainteresowanie Web3 stale rośnie, jednak żadna z oferowanych obecnie przeglądarek nie jest tak skonstruowana, aby zapewnić płynne i bezpieczne korzystanie z internetu jutra. Nasz projekt umożliwia użytkownikom prostsze, szybsze i bardziej prywatne środowisko Web3. Dzięki nowej Operze pierwsze kroki każdego nowicjusza w tym ekosystemie stają się łatwiejsze. Web3 musi być rozumiały w użyciu, tylko tak zdecentralizowana sieć może być w pełni zdemokratyzowana i osiągnąć swój maksymalny potencjał" - powiedział Jorgen Arnesen, EVP Mobile w Opera. "Wersja beta ma służyć uzyskaniu informacji zwrotnych od blockchainowej społeczności żeby razem, ale zarazem ją budować i rozwijać projekt."

Opera Crypto2
Źródło: Opera

Opera Crypto Browser to nie tylko wbudowany niepowierniczy portfel kryptowalut (początkowo tylko z obsługą Ethereum) i bezpośredni dostęp do giełd DEX i NFT. To również wbudowany VPN, blokowanie reklam i skryptów śledzących, a także zintegrowana obsługa Telegrama i Twittera z poziomu paska bocznego przeglądarki.

Opera Crypto3
Źródło: Opera

Ach, portfel kryptowalutowy w Opera Crypto Browser obsługuje zarówno wymienne (ERC-20), jak i niewymienne standardy, w tym tokeny ERC-721 oraz ERC-1155, które zadebiutują w 1. kwartale 2022 roku. Opera obiecuje łatwe kupowanie kryptowalut poprzez rampę fiat-to-crypto, łatwe przesyłanie kryptowalut oraz wymianę jednych kryptowalut na inne.

Opera Crypto Browser - pobierz


Nowe narzędzie Opera Crypto Browser można wypróbować już teraz. Aby pobrać je na swoje urządzenie, skorzystaj z któregoś z poniższych odnośników.


Źródło: Opera