Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge doczeka się integracji z YouTube
Poniedziałek, 17 Styczeń 2022 12:21, Wpisany przez Anna Borzęcka
edge-nowosci
Nowość już jest testowana.

Microsoft Edge każdego miesiąca otrzymuje nowe funkcje. Niestety, choć niektóre z nich rzeczywiście są przydatne, nie brakuje i takich, które zdaniem wielu po prostu zaśmiecają przeglądarkę. Teraz gigant z Redmond pracuje nad kolejnymi, które prawdopodobnie zbiorą mieszane opinie. Jedna z nich to integracja z platformą YouTube.

Microsoft Edge zintegrowany z YouTube


Na czym integracja przeglądarki Microsoft Edge z YouTube ma polegać? W skrócie sprawi ona, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do treści z YouTube jednym kliknięciem. W pasku adresowym programu, przy linkach URL z YouTube, będzie widoczny specjalny przycisk, umożliwiający włączenie śledzenia wybranego kanału lub strony w platformie.

Co stanie się, jeżeli ze wspomnianego przycisku skorzystasz? W rezultacie w zakładce Kolekcje w Microsoft Edge zaczną pojawiać się informacje na temat najnowszych treści opublikowanych przez śledzonych twórców.

edge-youtube
Specjalny przycisk pozwoli w Microsoft Edge na śledzenie treści wybranych twórców z YouTube w panelu Kolekcje. | Źródło: Windows Latest

Wygląda na to, że integracja Edge’a z YouTube bazuje na nadchodzącej integracji z rozwiązaniem RSS feed. RSS to skrót od Really Simple Syndication, czyli wyrażenia oznaczającego „proste odbieranie informacji”. Format RSS feed pozwala użytkownikowi prenumerować treści czy też fragmenty ze stron internetowych.

W tej chwili integracja Edge’a z YouTube testowana jest w eksperymentalnej wersji przeglądarki – Microsoft Edge Canary. Każdy może ją pobrać, jednak niestety Microsoft przynajmniej na razie udostępnił nową funkcje tylko wybranym użytkownikom. Możesz zatem chwilowo nie mieć do niej dostępu.

Panel Odkrywaj


Warto wspomnieć, że Microsoft eksperymentuje w swojej internetowej przeglądarce nie tylko z integracją z YouTube, ale i z nowym specjalnym panelem, panelem „Odkrywaj”. Panel ten ma pomóc użytkownikom w dotarciu do stron internetowych podobnych do tej odwiedzonej.

edge-odkrywaj
Panel Odkrywaj w Microsoft Edge Canary. | Źródło: Windows Latest

Dostęp do panelu „Odkrywaj” będzie można uzyskać za pośrednictwem nowego przycisku umieszczonego obok paska adresowego. Ta funkcja także jest testowana w Microsoft Edge Canary, a dostęp do niej także mają tylko niektóre osoby.

Rzecz jasna, przeglądarkę Microsoft Edge możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem. Co sądzisz o zmierzających do niej funkcjach? Myślisz, że będziesz z nich korzystał? Ja nie jestem do nich przekonana.


Źródło: Windows Latest, fot. tyt. Canva