Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams zamienia kolejne smartfony w walkie-talkie
Sobota, 15 Styczeń 2022 10:50, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft teams walkie talkie
Praktyczna sprawa.

Walkie-talkie znalazło się na naszej liście gadżetów z lat 90', o których marzył każdy dzieciak. najtańsze krótkofalówki pracujące w zakresie fal 3-30 MHz pozwalały się komunikować na niewielkie dystanse, ale zaawansowane urządzenia umożliwiały prowadzenie rozmów nawet na odległości sięgające kilku kilometrów. Microsoft uznał, że najwyższa pora wskrzesić tę technologię po to, aby wykorzystać ją w pracy. Właśnie w tym celu powstała nowa aktualizacja programu Microsoft Teams z funkcją walkie-talkie.

Funkcja walkie-talkie w Microsoft Teams na kolejnych platformach


W swoim poście na blogu Emma Williams, korporacyjna wiceprezes ds. transformacji nowoczesnej pracy w firmie Microsoft, ogłosiła, że funkcja walkie-talkie w aplikacji Teams jest od teraz dostępna "na wszystkich urządzeniach mobilnych z systemem iOS, takich jak iPhone'y i iPady oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android, gdzie udostępniono ją wcześniej" w postaci przycisku ekranowego. Co ważne, pojawi się ona na wybranych urządzeniach Zebra Technologies z dedukowanym fizycznym przyciskiem "push to talk".


Podczas gdy Microsoft pozycjonuje Walkie Talkie for Teams jako narzędzie dla pracowników, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał go wraz ze swoimi znajomymi i bliskimi.

Jak włączyć walkie-talkie w Microsoft Teams?


W aplikacji Teams wystarczy wcisnąć pozycję Walkie Talkie na środku paska nawigacyjnego. Jeśli nie jest widoczna, przesuń palcem od dołu do góry ekranu lub naciśnij pozycję Więcej opcji, aby uzyskać do niej dostęp.

Funkcja walkie-talkie może nie być jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników w Polsce.

Pobierz Microsoft Teams za darmo


Microsoft Teams pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy aplikacjami na platformy Android i Windows lub bezpośrednio z App Store dla smartfonów i tabletów Apple. Stosowne odnośniki znajdują się poniżej.


Źródło: Microsoft