Instalki.pl » Aktualności » Software » Randki wideo nie spodobały się użytkownikom Facebooka. To koniec Sparked
Piątek, 14 Styczeń 2022 11:33, Wpisany przez Piotr Malinowski
randki online
Koncept wydawał się ciekawy.

Meta poinformowała o końcu aplikacji Sparked, która umożliwiała szybkie randkowanie wideo. Testy usługi rozpoczęły się w 2021 roku i wszystko wskazuje na to, że użytkownicy wykazali nią nikłe zainteresowanie - jej serwery zostaną zamknięte 20 stycznia.

Sparked zniknie pod koniec stycznia


New Product Experimentation to specjalny zespół opracowujący eksperymentalne aplikacje dla firmy Meta. Większość publikowanych projektów nie wiedzie jednak zbyt długiego życia – głównie ze względu na zbyt niską popularność testowanych funkcji wśród konsumentów. Wyjątkiem od reguły nie jest tytułowa usługa, która wytrzymała na rynku tylko nieco ponad pół roku.

Mowa oczywiście o Sparked – przedsięwzięciu podchodzącym do internetowego randkowania w dosyć oryginalny sposób. Użytkownicy mogli umawiać się tam na szybkie wideo randki trwające po cztery minuty. Jeśli atmosfera była w porządku, to nic nie stało na przeszkodzie, by zorganizować kolejne – tym razem dłuższe, bo 10 minutowe – spotkanie. Dopiero potem odblokowywała się opcja udostępnienia profilu na Facebooku i próba nawiązania głębszej relacji.

sparked koniec 2Źródło: Meta

Deweloperzy próbowali nawet tworzyć specjalne wydarzenia integrujące osoby z tego samego miasta, w podobnym wieku czy orientacji. Wygląda jednak na to, że mało komu taki koncept się spodobał. Meta rozesłała właśnie wiadomości e-mail do użytkowników z informacją, że 20 stycznia 2022 roku projekt Sparked przestanie istnieć.

Jak możemy wyczytać w oświadczeniu:

Zaczęliśmy budować Sparked pod koniec 2020 roku, aby pomóc ludziom znaleźć miłość poprzez doświadczenie zakorzenione w życzliwości. Od tego czasu, dzięki regularnemu wkładowi i informacji zwrotnej od Was, poprawiliśmy się tam, gdzie mogliśmy, mnóstwo się nauczyliśmy i stworzyliśmy połączenia między ludźmi. Jak wiele dobrych pomysłów - niektóre startują, a inne, jak Sparked, muszą dobiec końca.

Jest to przewidywalny los aplikacji od zespołu NPE. Na ten moment istnieją trzy działające aplikacje od tych deweloperów – jedna z nich także wkrótce zostanie zamknięta. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre funkcje z eksperymentalnych przedsięwzięć mogą prędzej czy później znaleźć się w głównych platformach firmy Meta.

Źródło: TechCrunch