Instalki.pl » Aktualności » Software » Signal bez CEO. Tymczasowo zastąpił go... współzałożyciel WhatsAppa
Środa, 12 Styczeń 2022 15:46, Wpisany przez Piotr Malinowski
signal ceo 1
Nietypowe roszady.

Moxie Marlinspike, założyciel komunikatora Signal, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego. Na swoje miejsce powołał tymczasowego zastępcę, którym został Brian Acton – osoba, bez której nie powstałby WhatsApp. Będzie on wykonywał obowiązki CEO do momentu znalezienia osoby chcącej podjąć się tego wyzwania na stałe.

Signal już niedługo z nowym CEO


Signal to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komunikatorów dostępnych na rynku. Jest on także przez wielu uznawany jako „oazę prywatności”. Nie tak dawno podobne słowa padły również od osób odpowiedzialnych za aplikację przy okazji krytyki Telegramu. Jak się okazuje, właśnie nastąpiły dosyć nietypowe roszady w kadrze kierowniczej usługi.

Stanowisko dyrektora generalnego opuścił bowiem Moxie Marlinspike – osoba będąca jednocześnie pomysłodawcą, jak i założycielem Signal. Swoją decyzję tłumaczy stabilnością pozycji komunikatora na rynku i pewnością siebie jeśli chodzi o podjęcie dalszych kroków rozwoju. Na razie jednak pozostanie jeszcze w kadrze kierowniczej – przynajmniej do momentu, kiedy nie znajdzie kompetentnej osoby chcącej zostać CEO na stałe.


 
Na tymczasowe objęcie tego stanowiska zgłosił się jednak Brian Acton, współzałożyciel WhatsAppa. Odszedł on stamtąd w 2017 roku i rok później postanowił wspomóc pomysł Moxie – tak właśnie narodził się Signal. Wcześniej mężczyzna pracował w m.in. Apple, Yahoo czy Adobe.

Oczywiście od razu pojawiają się pytania o przyszłość dbającego o prywatność komunikatora. Nie wiadomo bowiem w jaką stronę pójdzie nowy CEO. Wszystko jednak wskazuje na to, że zarząd będzie szukał odpowiedniego dopóki nie będzie pewien jego dobrych zamiarów.

Źródło i foto: Signal