Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp pozwoli na odsłuchanie wiadomości głosowej nawet po wyjściu z czatu
Środa, 12 Styczeń 2022 12:38, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp odsluchanie wiadomosci 1
Przydatne usprawnienia.

WhatsApp testuje przydatną funkcję umożliwiającą odsłuchanie wiadomości głosowej bez konieczności przebywania wewnątrz czatu, na którym została wysłana. Tego typu usprawnienie przyda się szczególnie w przypadku długich „głosówek” – użytkownik wciąż będzie mógł bowiem bez problemów poruszać się wewnątrz aplikacji.

WhatsApp ulepsza system wiadomości głosowych


Jeśli na bieżąco śledzicie rozwój aplikacji WhatsApp, to z pewnością dostrzegliście dosyć ciekawe zjawisko. Ostatnimi czasy deweloperzy skupili się niemalże wyłącznie na rozwoju systemu znikających wiadomości oraz wiadomości głosowych. Oczywiście w między czasie pojawiły się inne drobne zmiany, lecz priorytet widocznie nastawiony jest na te dwa segmenty.

Jak informuje portal WABetaInfo, w fazie testów znajduje się kolejne interesujące usprawnienie. Jeśli uruchomicie wiadomość głosową od znajomego, to już niedługo nie będziecie musieli przebywać wewnątrz tego konkretnego czasu podczas jej odsłuchiwania. Dostrzeżono bowiem specjalny odtwarzacz wyświetlający się po wyjściu z konwersacji.

whatsapp odsluchanie wiadomosci 2Źródło: WABetaInfo

Widoczny będzie na samej górze interfejsu i wyposażony zostanie w przyciski funkcyjne pozwalające na chociażby wstrzymanie odtwarzania oraz przejścia z powrotem do czatu skąd została wysłana wiadomość. Dodatkowo pojawi się opcja zupełnego wyłączenia odtwarzacza. Nie da się ukryć, że tego typu funkcja prezentuje się naprawdę świetnie – zwłaszcza jeśli chodzi o długie „głosówki”.

Użytkownik otrzyma opcję przeglądania w międzyczasie innych konwersacji czy pisania ze swoimi kontaktami, co wydaje się naprawdę wygodne. Nie wiadomo jednak nic o dacie wdrożenia funkcji do publicznej wersji aplikacji WhatsApp. Wciąż znajduje się ona w fazie rozwoju i jedyne co pozostaje użytkownikom to uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na oficjalne oświadczenie deweloperów.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp