Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram pozwoli zmienić kolejność zdjęć na profilu
Środa, 12 Styczeń 2022 10:55, Wpisany przez Piotr Malinowski
instagram kolejnosc zdjec 1
Przydatna funkcja.

Instagram planuje udostępnić kolejne opcje personalizacji profilu użytkownika. Okazuje się, że już niedługo będzie można dowolnie zmienić np. ułożenie opublikowanych zdjęć. Funkcja ta przede wszystkim ułatwiłaby proces wstawiania kilku wpisów jednocześnie oraz ich późniejszej aranżacji. Na razie jednak brak jakichkolwiek szczegółów.

Instagram z kolejnymi opcjami personalizacji profilu


Ostatnimi czasy dosyć głośno jest o Instagramie, lecz zazwyczaj w niezbyt pozytywnym kontekście. Użytkownicy spragnieni nowych funkcjonalności nie mają jednak na co narzekać. W planach jest wprowadzenie m.in. chronologicznego widoku postów czy opcji mających docelowo poprawić samopoczucie młodych osób. To jednak nie wszystko.

Jak poinformował Alessandro Paluzzi (popularny i wiarygodny programista), deweloperzy pracują właśnie nad wprowadzeniem możliwości edycji „siatki profilu”. Oznacza to, iż użytkownicy będą mogli dowolnie przestawiać opublikowane zdjęcia/filmy wedle własnych zachcianek. Jeśli to prawda, to mówimy o naprawdę świetnej nowości!

 
Teraz bowiem wstawione posty widoczne są w odwróconej kolejności chronologicznej i nie ma jakiejkolwiek możliwości personalizacji tego widoku. Problem pojawia się także w momencie dodawania kilku zdjęć jednocześnie w celu np. stworzenia spójnej wizualnie siatki. Jeśli coś pójdzie nie tak, to cały proces należy powtarzać od nowa.

Opcja zamiany kolejności wpisów okazałaby się więc zbawienna w kilku przypadkach. Została ona zauważona w sekcji „Edytuj profil”. Po kliknięciu w zakładkę „Edytuj siatkę” pojawia się widok wszystkich postów – wtedy użytkownik może dowolnie przeciągać pojedyncze zdjęcia i filmy, a następnie ustawiać tam, gdzie chce.

Na razie funkcja znajduje się w dosyć wczesnej fazie rozwoju i nie wiadomo, kiedy Instagram zdecyduje się na jej oficjalne ogłoszenie. Warto więc regularnie śledzić rozwój sytuacji – miejmy nadzieję, że deweloperzy nie zrezygnują z planów implementacji tej nowości.

Źródło: Alessandro Paluzzi / Foto. Instagram