Instalki.pl » Aktualności » Software » Kolejna apka Google pobrana 10 miliardów razy. Korzystasz z niej?
Poniedziałek, 10 Styczeń 2022 12:08, Wpisany przez Maksym Słomski
gmail aplikacja
To musiało nastąpić.

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że aplikacja Speech Services by Google została pobrana ponad 10 miliardów razy, wyrównując wcześniejszy rekord ustanowiony przez Usługi Google Play, YouTube i Mapy Google. Powiedzmy sobie szczerze: obie te apki stanowią integralny element oprogramowania większości smartfonów i wynik ten jest naturalną konsekwencją sprzedaży coraz większej liczby telefonów z Androidem. Dziś spieszymy donieść, iż poziom 10 miliardów pobrań przekroczyło właśnie narzędzie Google, które z powodzeniem można zastąpić którąś z doskonałych alternatyw. Mimo to, użytkownicy je kochają.

Gmail pobrano już ponad 10 miliardów razy


Gmail to bezpłatna poczta Google, z której korzysta obecnie ponad 1,5 miliarda użytkowników z całego świata. Debiutująca w kwietniu 2004 roku usługa od czerwca 2006 roku dostępna jest także w języku polskim. Wszyscy użytkownicy smartfonów z Androidem pragnący korzystać z pełni potencjału swoich urządzeń oraz usług Google, muszą dysponować kontem dającym do niej dostęp. W tym kontekście liczba 10 miliardów pobrań nie musi być ogromnym zaskoczeniem.

Zobacz także: Alternatywy dla aplikacji i usług Google

google interfejs
Interfejs przeglądarkowej wersji aplikacji Gmail. | Źródło: Google

Tak, to prawda, że Gmail jest preinstalowany na wielu urządzeniach z Androidem, ale nie powinno to umniejszać temu wcale nie tak małemu sukcesowi. Chętni z powodzeniem mogliby zamienić tę apkę pocztową na jedną z wielu innych. Trzeba uczciwie przyznać, że Gmail działa rewelacyjnie i jeśli tylko nie macie obaw związanych z prywatnością i nie należycie do grona osób uciekających od produktów Google, powinniście sprawdzić jej możliwości.

Czytaj też: 12 najdziwniejszych zdjęć z Map Google. Co tam się wydarzyło?

Alternatywy dla Gmail


Gmail jest przebieglejszy, niż niejednemu mogłoby się wydawać. Zawartość skrzynek mailowych to dla Google skarbnica wiedzy na temat Waszych zwyczajów, a nawet preferencji zakupowych. Wystarczy, że korzystacie z Gmaila, a Google śledzi Waszą aktywność także poza tą usługą. Alternatywy dla Gmail to na przykład:

  • ProtonMail - szwajcarska poczta z szyfrowaniem end-to-end, serwerami w Szwajcarii i darmowymi kontami o pojemności 500 MB.
  • CTemplar - islandzka poczta z otwartoźródłowym kodem, szyfrowaniem RSA 4096 bit (!) i darmowymi kontami do 1 GB.
  • Mailfence - belgijska poczta z szyfrowaniem end-to-end i PGP z darmowymi kontami do 500 MB.

Źródło: mat. własny