Instalki.pl » Aktualności » Software » Darmowy antywirus Avira z wbudowaną koparką kryptowalut
Niedziela, 09 Styczeń 2022 19:15, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Avira Crypto
Kontrowersyjna nowość w programie.

Avira to popularne oprogramowanie antywirusowe, z którego, według producenta, korzysta nawet 500 milionów użytkowników na całym świecie. Niedawno w darmowym pakiecie Avira Free Security pojawiła się dość zaskakująca nowość - koparka kryptowalut.

Trzeba przyznać, że wbudowanie koparki w program związany z bezpieczeństwem i ochroną danych to dość zaskakujące posunięcie. Z drugiej strony, mniej doświadczeni użytkownicy będą mogli wykorzystać zasoby swoich komputerów, aby dorobić sobie na kopaniu.

Avira Crypto czyli koparka w antywirusie


O nowej funkcji poinformowano w październiku 2021 roku, wówczas portfolio produktów wzbogaciło się o nowe funkcje: Avira Crypto, Game Booster i Breach Monitor. Warto przypomnieć, że Avira od jakiegoś czasu należy do amerykańskiego przedsiębiorstwa NortonLifeLock będącego w posiadaniu rozwiązań bezpieczeństwa z serii Norton. Również w tym antywirusie pojawiła się koparka kryptowalut.

Avira free

Co ważne, producent zapewnia, że koparka działa tylko za zgodą użytkowników, więc jeżeli masz na swoim komputerze Avira Free Security nie powinieneś raczej martwić się o nieautoryzowane zużycie zasobów.

Avira Crypto to bezpłatna funkcja platform Avira Security dostępna dla użytkowników Avira Free Security, Avira Antivirus Pro, Avira Internet Security i Avira Prime w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W przyszłości trafi również na kolejne rynki.

Komputer podczas bezczynności wykorzystywany jest do wydobycia kryptowaluty Ethereum (ETH). Po wydobyciu kryptowalutę można przenieść z portfela Avira Crypto na konto Coinbase. Twórcy antywirusa pobierają niewielką prowizję za obsługę koparki, ale nie wiemy dokładnie ile ona wynosi. W przypadku Nortona jest to 15% ukopu.

Jak myślicie, koparka w antywirusie to dobry pomysł?

Źródło: Avira