Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft 365 ze świetnymi ułatwieniami dostępu
Sobota, 08 Styczeń 2022 07:42, Wpisany przez Piotr Malinowski
microsoft 365 ulatwienia dostepuPrzydadzą się wielu osobom.

Pakiet biurowy Microsoft 365 wzbogacił się właśnie o specjalne rozszerzenie nazwane Accessibility Reminder. Ma ono pomóc w dostosowaniu tworzonych dokumentów do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami – w tym wyświetlać będzie specjalne wskazówki i porady dotyczące wprowadzenia konkretnych zmian w obrębie tekstu lub grafik.

Accessibility Reminder to nowy projekt Microsoftu


Coraz więcej usług oferuje tzw. ułatwienia dostępu, które na różne sposoby mają pomóc niepełnosprawnym użytkownikom w swobodnym korzystaniu z wybranych funkcji. Prym w tej kwestii wiedzie od dłuższego czasu Microsoft – koncern regularnie bowiem wprowadza do swoich aplikacji tego typu przydatne usprawnienia.

Właśnie jesteśmy świadkami ich implementacji do pakietu biurowego Microsoft 365. Mowa o rozszerzeniu Accessibility Reminder do programów Excel, PowerPoint oraz Word. Ma ono na celu przede wszystkim przypomnienie osobom tworzącym dokumenty o potrzebie wprowadzenia do nich konkretnych ułatwień dostępu.

Pojawiać się będą także specjalne wskazówki oraz poradniki ukazujące jak ważna jest implementacja nawet drobnych poprawek tak, by nikt nie miał najmniejszego problemu z przeczytaniem tekstu czy zapoznaniem się z zamieszczoną grafiką. Dodatek przyda się także osobom potrzebującym tego typu usprawnień – zwłaszcza jeśli pracują w większym zespole.


Użytkownicy mogą bowiem dodawać niestandardowe komentarze w celu poinformowania twórców dokumentu o potrzebie wprowadzenia zmian. Mowa o np. spersonalizowanych wiadomościach, specyficznych linkach itd. Nie brakuje także opcja wysłania maila z prośbą implementacji poprawek w konkretnym obrębie pliku.

Oczywiście aplikacja oferuje o wiele więcej funkcji, co jest niezwykle ważne biorąc pod uwagę istnienie ponad 1 miliarda osób z niepełnosprawnościami. Brak ułatwień dostępu tak naprawdę uniemożliwia im skorzystanie z dobrodziejstw wielu usług. Bardzo dobrze więc, że coraz więcej firm zaczyna interesować się implementacją tego typu nowości.

Accessibility Reminder można pobrać z Microsoft Store, lecz oczywiście niezbędne jest także posiadanie pakietu biurowego Microsoft 365.

Źródło i foto: Microsoft