Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aktualizacja Windows 11 z szybszym eksploratorem plików
Piątek, 07 Styczeń 2022 13:53, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 eksplorator plikow
Odczuwalna zmiana.

Microsoft zapowiadał, że Windows 11 przyspieszy w 2022 roku i firma bierze się powoli za realizację tych deklaracji. Nowa aktualizacja Windows 11 Build 22526 udostępniona członkom programu Windows Insider z kanału deweloperskiej nie zawiera gigantycznych usprawnień, ale wdraża co najmniej jedną użyteczną poprawkę, która wpłynie pozytywnie na działanie Eksploratora Plików.

Windows 11 Build 22526 poprawi jakość indeksowania plików


Według informacji dotyczących najnowszego wydania nowa łatka dla Windows 11 skupia się na drobnych zmianach jakościowych. Usunie kilka bugów, poprawi współpracę systemu ze słuchawkami Apple AirPods, ale też zmieni wygląd menu aktywowanego klawiszami Alt+Tab i wprowadzi modyfikację do silnika indeksowania Eksploratora Plików. Z punktu widzenia użytkowników realne znaczenie mają zwłaszcza trzy ostatnie zmiany.

Zmiany ucieszą przede wszystkim osoby korzystające ze słuchawek Apple AirPods, AirPods Pro i AirPods Max. Testerzy donoszą, że w niektórych przypadkach jakość dźwięku po połączeniu z PC uległa diametralnej poprawie. Miło.

apple airpods pro
Słuchawki Apple AirPods Pro. | Źródło: Apple

Aktualizacja systemu Windows 11 ma również przyspieszyć indeksowanie lokalizacji plików, aby użytkownicy mogli szybko znaleźć wszystkie swoje najważniejsze pliki z poziomu Eksploratora Plików. Małymi kroczkami gigant z Redmond realizuje obietnicę akceleracji działania interfejsu oraz tego, co znajduje się "pod maską" oprogramowania.

Zobacz również: Najlepsze ukryte funkcje w Windows 11

Nowy wygląd menu Alt+Tab opisujemy w osobnej publikacji.

Jeśli jesteście członkami programu Windows Insider z kanału deweloperskiego, odpowiednią aktualizację pobierzecie z poziomu Windows Update.

Źródło: Microsoft