Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord może niedługo otrzymać integrację z konsolami PlayStation
Czwartek, 06 Styczeń 2022 13:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
discord ps integracja 1
Świetne doniesienia.

Discord w wersji beta wzbogacił się o opcję połączenia konta z PlayStation Network. Wszystko więc wskazuje na to, że Sony już niedługo podejmie stanowcze kroki jeśli chodzi o integrację z popularnym komunikatorem. Oficjalne ogłoszenie dotyczące tej współpracy pojawiło się już w ubiegłym roku.

Sony x Discord - pierwszy owoc współpracy


W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze zmianą polityki wizerunkowej Discorda. Deweloperzy nie chcieli dłużej, by platforma była kojarzona wyłącznie z graczami. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie osoby preferujący tę formę rozgrywki stanowią najliczniejszą część bazy użytkowników komunikatora.

Najnowsze doniesienia nie wskazują na żadne zmiany w tej kwestii. Niektórzy konsumenci zauważyli bowiem, iż w wersji beta Discorda odnaleziono opcję połączenia konta PlayStation Network. Jest to pierwszy namacalny owoc współpracy z Sony, która została ogłoszona w 2021 roku. Okej, ale co tak naprawdę to oznacza?

discord ps integracja 2Źródło: Reddit

Na razie… nie wiemy. Wielce prawdopodobne jest, że Discord zacznie wyświetlać informację o graniu w produkcję na PS4 i PS5 przez osobę, która zdecydowała się na połączenie kont. Oczywiście usprawnień i funkcji ma być więcej, lecz na razie odkryto tylko tyle. Użytkownikom pozostaje więc uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na oficjalne zaprezentowanie integracji.

Kiedy to się stanie? Pojawienie się nowości w wersji beta sugeruje, że już niedługo. Osoby korzystające z Discorda oraz konsol PlayStation mogą jednak powoli zacierać ręce.

Źródło: MP1ST / Foto. Discord, Sony