Instalki.pl » Aktualności » Software » Wpadka Google. Wycofują aktualizację Androida, bo smartfony przerywają połączenia
Piątek, 31 Grudzień 2021 15:16, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Pixel 6 aktualizacjaCoś poszło nie tak.

Spora grupa użytkowników podchodzi z niechęcią do aktualizacji oprogramowania smartfonów. Nie raz zdarzało się, że update powodował więcej problemów niż pożytku, zatem taka postawa ma uzasadnienie.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że po raportach użytkowników, Google zdecydowało się wycofać grudniową aktualizację dla smartfonów Pixel 6 i 6 Pro, aby naprawić dość irytujący problem.

Okazuje się, że wielu użytkowników raportowało o problemach po zainstalowaniu grudniowej aktualizacji. Smartfony Pixel 6 i 6 Pro potrafią zrywać połączenia telefoniczne - chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że sprawa jest poważna.

Google Pixel 6 Pro

Google bada sprawę i do czasu jej wyjaśnienia nie będzie już dystrybuować grudniowych poprawek. Użytkownicy smartfonów Pixel, którzy zainstalowali już feralną aktualizację mogą przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. To powinno pomóc. Pozostali, którzy otrzymali już aktualizacje, powinni wstrzymać się.

Zespół odpowiedzialny za oprogramowanie poinformował społeczność, że poprawione uaktualnienie powinno pojawić się pod koniec stycznia 2022 r. Będzie ono zawierało również pierwotnie zaplanowane poprawki i funkcje, które miały pierwotnie zadebiutować w grudniu.

Źródło: The Verge