Instalki.pl » Aktualności » Software » Pierwsza duża aktualizacja funkcji Windows 11 może zadebiutować latem
Czwartek, 30 Grudzień 2021 14:22, Wpisany przez Anna Borzęcka
windows11-sunvalley2
Prace nad nią mają zostać zakończone jeszcze wcześniej.

Windows 11 zadebiutował na rynku 5 października. Póki co nie korzysta z niego zbyt wielu użytkowników, ale nie zmienia to faktu, że system udostępniany jest coraz szerszej gamie urządzeń. Microsoft planuje, by Windows 11 przeszedł w fazę tak zwanej ogólnej dostępności latem 2022 roku. Jak właśnie się dowiedzieliśmy, w tym czasie powinien otrzymać on swoją pierwszą dużą aktualizację rozszerzającą jego funkcjonalność.

Windows 11 – premiera Sun Valley 2


Pierwsza duża aktualizacja rozszerzająca funkcjonalność systemu Windows 11 nosi nazwę kodową Sun Valley 2. Źródłem doniesień o jej planowanej premierze jest serwis Windows Central. Donosi on także, że prace nad aktualizacją mają zostać ukończone już w maju, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami giganta z Redmond.

Co takiego Sun Valley 2 ma wprowadzić? Co do tego pewności nie ma. Podejrzewa się jednak, że dzięki niej użytkownicy stabilnego wydania Windows 11 otrzymają dostęp do aplikacji przeznaczonych na urządzenia z Androidem, widgetów firm innych niż Microsoft i innych funkcji, które zwiększą przyjemność płynącą z korzystania z systemu operacyjnego. Tak jak to było w przypadku aktualizacji Windows 10 do wersji 1511, Sun Valley 2 dostarczy wiele z tego, czego Microsoft nie zdołał dopracować na premierę Windows 11.Póki co nie wiadomo, w jakim miesiącu lata 2022 roku Microsoft wyda Sun Valley 2. Musimy póki co czekać na oficjalne wieści w tej sprawie, albo pierwsze przecieki. Te prawdopodobnie najwcześniej pojawią się właśnie w maju.

Windows 11 za darmo - instalacja


Jak zwykle warto przypomnieć, że Windows 11 jest udostępniany użytkownikom Windows 10 w formie bezpłatnej aktualizacji. Bardzo możliwe, że możesz już zaktualizować swój komputer z Windows 10 do Windows 11 za pośrednictwem usługi Windows 11. Jeśli tak jednak nie jest, na dokonanie aktualizacji pozwoli Ci asystent aktualizacji systemu Windows 11. W ostateczności przeprowadź czystą instalację systemu, wykorzystując program Windows 11 Media Creation Tool.Istotne jest, (a w niektórych przypadkach nawet wymagane przez Microsoft) abyś przed instalacją Windows 11 na komputerze sprawdził, czy ten spełnia wymagania systemu. Pozwoli Ci na to aplikacja PC Health Check. Microsoft ostrzega, by nie przeprowadzać instalacji na niewspieranych konfiguracjach sprzętowych ze względu na potencjalne błędy.

Źródło: Windows Central, fot. tyt. mat. własne