Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge ma otrzymać kolejną zbędną funkcję – panel gier
Środa, 29 Grudzień 2021 13:52, Wpisany przez Anna Borzęcka
edge-gry
Nowość, o którą nikt nie prosił.

Microsoft Edge to przeglądarka internetowa, która wraz z każdą aktualizacją otrzymuje coraz więcej i więcej funkcji. Chociaż spora ich część rzeczywiście przydaje się użytkownikom, niektóre niestety okazują się często po prostu niepotrzebne. Wygląda na to, że teraz Microsoft pracuje nad następną zbędą funkcją dla swojej przeglądarki.

Panel gier w Microsoft Edge


Funkcją, która ma trafić do Edge’a, jest specjalny przycisk, który ma pozwalać użytkownikom jednym kliknięciem otrzymać dostęp do kilku prostych gier. Mowa o takich grach jak Pasjans, Szachy, Microsoft Jewel i podobnych. Gry te nie będą jednak wbudowane w przeglądarkę. Przycisk ma jedynie wyświetlać „panel gier” przedstawiający kafelki odpowiadające konkretnym tytułom. Kliknięcie w kafelek będzie przekierowywać użytkowników do strony MSN Games i sieciowej wersji odpowiedniej gry.

panel-gier
Panel gier w przeglądarce Microsoft Edge. | Źródło: Windows Latest

Wygląda na to, że panel gier nie będzie wpływał na wydajność przeglądarki, ale jedno jest pewne – jego ikona zajmie miejsce na pasku narzędzi przeglądarki, skracając jednocześnie pasek adresowy. W tej chwili nie wiadomo, czy w stabilnej wersji Microsoft Edge omawiana funkcja będzie domyślnie włączona, ale jeśli nie, bardzo możliwe, że Microsoft wyświetli baner zachęcający do jej aktywacji.

Element, którego nikt nie chce


To zrozumiałe, że dodawanie przez Microsoft do Edge’a takich funkcji jak panel gier jest dla wielu użytkowników frustrujące. W końcu, to nie pierwsza niepotrzebna funkcja przeglądarki. Poza tym, gigant z Redmond nieustannie ociąga się z rozwiązaniem problemów występujących w programie, przede wszystkim z usługą synchronizacji. Te zdecydowanie powinny zostać potraktowane priorytetowo.

W tej chwili panel gier jest testowany przez Microsoft w przeglądarce Edge Canary. Dostęp do funkcji mają jednak tylko niektórzy użytkownicy. Nie wiadomo, kiedy ta zadebiutuje w stabilnym wydaniu Edge’a.

Oczywiście, przeglądarkę Microsoft Edge pobierzesz z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Windows Latest, fot. tyt. Canva