Instalki.pl » Aktualności » Software » Instalowanie aplikacji z Androida na Windows 11 stało się jeszcze prostsze
Sobota, 25 Grudzień 2021 12:30, Wpisany przez Maksym Słomski
apki android na windows 11
Proste jak 1, 2, 3.

Instalacja gier aplikacji z Androida na Windows 11 jest możliwa od października 2021 roku. Początkowo była zarezerwowana wyłącznie dla członków programu Windows Insider, korzystających z dość ubogiego sklepu Amazon App Store. Niestety, stanowiło to niemałą przeszkodę dla mieszkańców Polski, którzy dostępu do Amazon App Store nie mają. Dość szybko zaprezentowałem Wam pierwszą z metod na instalowanie apek z Androida w Windows 11 bez Windows Insider i Amazon App Store. Później prezentowałem kolejny, jeszcze łatwiejszy sposób. Dziś pokażę Wam metodę, z którą poradzi sobie absolutnie każdy.

Instalowanie aplikacji z Androida na Windows 11 z GUI


Obie z przytoczonych przeze mnie wcześniej metod zakładały korzystanie z niezbyt wygodnych sposobów na instalację pakietów APK. Tym razem proces stanie się nieco przyjemniejszy, a to za sprawą narzędzia WSA PacMan, udostępnionego na łamach GitHuba, o tutaj. WSA PacMan jest graficznym interfejsem użytkownika dla poleceń ADB.

Potrzebujesz oczywiście urządzenia z Windows 11 na pokładzie i wsparciem dla Android Subsystem for Linux. Po drugie, musisz zainstalować Windows Subsystem for Android lub po prostu go aktywować oraz włączyć debugowanie. Jak to zrobić, napisałem w tym miejscu. Jeśli już to zrobisz, dalej będzie już "z górki".

1. Pobierz WSA PacMan z powyższego linku.
2. Apka automatycznie połączy się z WSA poprzez port 58526 umożliwiający debugowanie.

apka z androida na windows 11 0
Źródło: windowslatest

3. Zlokalizuj na dysku pobrany uprzednio plik APK, który chcesz zainstalować.
4. Zainstaluj go jak każdy inny program. Takie to proste.

apka z androida na windows 11
Źródło: windowslatest

Zainstalowane aplikacje z Androida otworzysz w Windows 11 jak każdą inną aplikację, z poziomu Menu Start. Skróty do nich możesz przypinać na pasku zadań.

Źródło: mat. własny