Instalki.pl » Aktualności » Software » Google ułatwi wyszukiwanie miejsc, w których można się zaszczepić
Czwartek, 23 Grudzień 2021 14:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
google szczepionki latwe 1
Przydatna nowość w wyszukiwarce.

Wyszukiwarka Google wzbogaciła się właśnie o nowe usprawnienia w sekcji poświęconej szczepionce przeciwko COVID-19. Część użytkowników będzie mogła szybko odnaleźć lokalizacje darmowych testów oraz punktów szczepień dla dzieci – wszystko to opatrzone opcją filtrowania według rodzaju konkretnej szczepionki.

Google wskaże miejsca, gdzie można zaszczepić się konkretnym rodzajem szczepionki


Obecność COVID-19 stała się częścią codziennego życia i raczej nie zanosi się na to, by ten nieproszony gość w najbliższym czasie opuścił nasze wspólne włości. Optymizmem nie napawa wykrywanie nowych wariantów koronawirusa – dlatego tak ważne są zaawansowane i ciągle aktualizowane systemy informowania ludzi o np. możliwości zaszczepienia się.

Google już dawno wprowadziło do swoich usług (Search oraz Mapy) szereg funkcjonalności pozwalających na np. szybkie sprawdzenie liczby zakażeń w regionie czy lokalizacji punktów szczepień. Regularnie mamy do czynienia z usprawnianiem tych opcji, lecz niestety nie wszystkie trafiają od razu w ręce wszystkich użytkowników.

 
Tak jest z tytułową nowością, której zasięg został na razie ograniczony wyłącznie do terenu Stanów Zjednoczonych. Jak poinformowano w specjalnym wpisie na Twitterze:

Dodaliśmy nowe funkcje, aby pomóc Ci znaleźć informacje, których potrzebujesz, aby chronić swoich bliskich i siebie przed COVID. W USA w wyszukiwarce Google można teraz znaleźć miejsca bezpłatnych badań, miejsca szczepień dla dzieci, a nawet wyszukiwać według rodzaju szczepionki.

Tego typu funkcje mogą okazać się bardzo przydatne – zwłaszcza w momencie próby odnalezienia miejsca, gdzie można przyjąć szczepionkę od konkretnej firmy. Na razie nie wiadomo czy Google zdecyduje się na wprowadzenie nowości w Polsce, lecz najprawdopodobniej tak. Pytanie tylko kiedy – na razie należy uzbroić się jednak w cierpliwość.

Źródło: Google / Foto. pixabay.com (@spencerbdavis1)