Instalki.pl » Aktualności » Software » TikTok z całym szeregiem nowości, które pomogą Ci tworzyć lepsze filmy
Piątek, 17 Grudzień 2021 12:01, Wpisany przez Anna Borzęcka
TikTok instalki
Nowe efekty i nie tylko.

TikTok coraz bardziej przybiera na popularności. Nic więc dziwnego, że twórcy starają się go nieustannie rozwijać. Ostatnio zapowiedziano, że w platformie zmian doczeka się algorytm wyświetlający rekomendowane materiały w sekcji Dla Ciebie, a teraz deweloperzy z ByteDance przedstawili nowe funkcje, których niebawem doczeka się edytor filmów TikToka. Mowa o funkcjach, które sprawią, że Twoje materiały będą wyglądać (i pewnie brzmieć) jeszcze lepiej.

TikTok w HD


Właściwie omawiane nowe funkcje są już stopniowo wdrażane. Od teraz użytkownicy w wybranych krajach mogą umieszczać na TikToku filmy o wyższej rozdzielczości – 1080p. Sprawdź, czy dotyczy to Ciebie – najpierw nagraj film, a przed samą jego publikacją tapnij w napis „Więcej opcji”. Właśnie tam powinno być widoczne ustawienie umożliwiające publikację materiału w HD.

W dotarciu do omawianych ustawień pomoże Ci poniższa instrukcja:

;@one37pm

##HowTo upload TikToks in HD! ##contentking ##hd ##tiktoktip ##hack

♬ Yes Indeed - Gypsy Woman Mix - Freddo

Gify w tle i nie tylko


Kolejną nowością na TikToku są gify z platformy GIPHY, które mogą zastąpić znajdujące się za Tobą tło w materiale wideo. Jest to dodatek do funkcji Zielonego ekranu, którą znajdziesz wśród licznych efektów udostępnianych przez aplikację.

tiktok-giphy
Gify z platformy GIPHY na TikToku. | Źródło: TikTok

A propos efektów, ByteDance dodało do TikToka cały szereg nowych efektów muzycznych i dźwiękowych. Dzięki nim sprawisz, że Twój głos czy jakikolwiek dźwięk zawarty w filmie będzie przypominał odgłosy wybranych instrumentów czy zwierząt.

W aplikacji pojawił się też przycisk „Popraw”, który pozwala jednym tapnięciem, jak wskazuje jego nazwa, poprawić ekspozycję filmu, a także zwiększyć jego jasność, czy dokonać korekcji kolorów, o ile jest to potrzebne. Przycisk „Popraw” jest od teraz częścią górnego panelu funkcji widocznego podczas nagrywania i edytowania filmu.

tiktok-dzwieki
TikTok – przycisk Popraw oraz nowe efekty dźwiękowe. | Źródło: TikTok

Zmiany, na które trzeba poczekać


Jak wspomniałam, omówione nowości są wdrażane stopniowo. Na moim smartfonie póki co pojawiła się na przykład tylko opcja „Popraw”. Na razie nie wiadomo, czy wszystkie funkcje pojawią się w naszym kraju, a jeśli tak to kiedy. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wieści w tej sprawie.

Rzecz jasna, aplikację TikTok pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: TikTok, fot. tyt. wł.