Instalki.pl » Aktualności » Software » Własna działalność - przydatne rozwiązania na 2022 rok
Czwartek, 16 Grudzień 2021 12:19, Wpisany przez ARTYKUŁ PARTNERSKI
praca 2022

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z bieżącą kontrolą zmian zachodzących na rynku chociażby w zakresie nowo wprowadzanych regulacji prawnych. Każdy przedsiębiorca powinien odpowiednio zarządzać firmą po to by generować jak największe zyski. Kluczowe jest wyposażenie działalności w sprawdzony program do fakturowania, który pozwoli uporządkować dokumentację towarzyszącą przeprowadzanym z kontrahentami transakcjom.

Wybrane rozwiązanie warto dobrze przetestować by poznać niezbędne funkcje. Firma Mega-Tech przygotowała dla małych i średnich przedsiębiorców dwa rozwiązania, które upraszczają pracę w firmie. Są to programy Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Dlaczego Mega-Tech oferuje przydatne rozwiązania dla firm na 2022 rok? Wyjaśnienie w artykule.

Dokumenty sprzedażowe i nie tylko


Fakturowanie z Mega-Tech z użyciem programu Faktura Small Business czy Faktura Small Business Handel pozwala przygotować podstawowe dokumenty sprzedażowe. Użytkownik wygeneruje fakturę VAT, korektę, uproszczoną, zaliczkową, końcową, WDT, proformę, exportową, wewnętrzną, fakturę VAT marża czy dowody sprzedaży i paragony fiskalne. Oprogramowanie Faktura Small Business Handel to narzędzie, z którym przedsiębiorca wystawi również dokumenty kasowe (BP, BW, KP i KW) oraz dokumenty magazynowe (PZ, WZ, MM, RW i PW). Obra oprogramowania umożliwiają generowania plików JPK: JPK_FA, JPK_VAT, JPK_V7 a także JPK_MAG (program z magazynem FSBH).

Własna działalność - przydatne rozwiązania na 2022 rok
Faktura Small Business

Brak limitu ilości faktur i prosta obsługa


Dobrze przygotowane oprogramowanie nie ogranicza użytkownika w ilości generowanych miesięcznie dokumentów. Wybór programów do fakturowania od Mega-Tech to gwarancja wystawiania faktur bez ograniczeń. Producent przygotował interfejs programów bardzo przejrzyście, dzięki czemu nawet w tysiącach wystawianych miesięcznie faktur zachowany jest porządek. Przydatną funkcjonalnością, która pozwala uporządkować dokumentację firmową jest chociażby możliwość nadawania poszczególnym dokumentom znaczników, które można dowolnie opisać. Korzystający z programu może również stworzyć przydatne kartoteki towarów, usług i klientów, co pozwoli mu w przyszłości na szybsze wygenerowania potrzebnej dokumentacji. Takie rozwiązania pozwalają właściwie przyporządkować i posegregować dokumenty, gdy zajdzie taka potrzeba.

Faktury w kilka sekund!


Czy wystawianie faktur może trwać kilka sekund? Korzystanie z intuicyjnego programu do fakturowania to gwarancja generowania dokumentów szybko i bezproblemowo. Jak podaje producent Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel na wystawianie faktury potrzebne jest tylko 10 sek. Jak to możliwe? Oba programy pozwalają szybko pobierać dane kontrahenta do faktury z bazy CEiDG wpisując jedynie numer NIP firmy. Klientów można również szybko wczytywać z kartoteki, podobnie jak poszczególne towary i usługi. Z opcji przyśpieszających fakturowanie jest także automatyczne pobieranie kursu waluty z NBP, co umożliwia generowanie faktur w różnych walutach. Przygotowane dokumenty można seryjnie wydrukować, czy wysłać cyklicznie do kontrahentów e-mailem. Istnieje również opcja eksportu pliku do znanych programów księgowych.

Praca na wielu stanowiskach


Zarządzanie firmą często wiąże się z pracą na wielu stanowiskach. Program do generowania faktur powinien być dostępny dla wszystkich pracowników. Jest to istotne, gdyż osoby odpowiedzialne za generowanie dokumentów chcąc uniknąć duplikacji klientów, towarów czy faktur powinny mieć dostęp do wspólnej bazy danych. Potrzebna jest wówczas wersja sieciowa, która pozwoli na taką pracę. Programy od Mega-Tech można podłączyć do wspólnej bazy, dzięki czemu fakturowanie jest prostsze. Producent przygotował także rozwiązania dla kierownictwa, które chciałoby ograniczyć uprawnienia do niektórych zakładek.

Zgodność z obowiązującymi przepisami


Zmienność przepisów prawnych jest bardzo duża, dlatego tak ważne jest bieżące dostosowanie programów do obowiązujących regulacji. Fakturowanie 2022 to nie tylko przygotowanie dokumentu sprzedaży opatrzonego podstawowymi informacjami o kontrahencie, sposobie płatności i przeprowadzanej transakcji. Przedsiębiorcy zobligowani są do generowania plików JPK, oznaczania procedur, dodawania kodów GTU, wystawiania faktur na podstawie paragonów z numerem NIP firmy czy wystawiania faktur w oparciu o mechanizm podzielonej płatności, czyli tzw. Split Payment. Mega-Tech dostarcza te i inne rozwiązania, które pozwalają przedsiębiorcy fakturować zgodnie z przepisami.

Własna działalność - przydatne rozwiązania na 2022 rok
Faktura Small Business

Kontrola wyników sprzedaży


Głównym celem prowadzenia firmy jest generowanie jak największych korzyści w postaci wypracowanego zysku. Ilość dokumentów i przeprowadzanych transakcji nie świadczy o rentowności prowadzonego biznesu. Istotne jest przeanalizowanie poszczególnych pozycji, aby szczegółowo ocenić, czy współpraca jest korzystna i nie przynosi firmie strat. Mega-Tech dostarcza w swoich programach przydatne zestawienia i analizy takie jak chociażby: ewidencje sprzedaży, zakupów (program FSBH), analizy zysków ze sprzedanych towarów i usług czy raporty nieuregulowanych należności i zobowiązań klientów.

Czy fakturowanie można połączyć z magazynowaniem?


Posiadając zaplecze magazynowe ważne jest, żeby program do generowania faktur pozwalał kontrolować jednocześnie stany magazynowe. Faktura Small Business Handel to program rozbudowany o moduł magazynowy, dzięki któremu przedsiębiorca z łatwością wprowadzi towary na magazyn i wystawi niezbędne dokumenty. Oprogramowanie posiada ciekową opcję kompletacji towarów. To możliwość tworzenia kompletu z kilku produktów tak by na fakturze widoczna była tylko jedna pozycja, natomiast w magazynie zostały rozliczone wszystkie towary tworzące ten komplet. FSBH można połączyć również ze sklepem internetowym Shoper, co pozwoli pobierać z niego zamówienia wprost do programu.

Bezpieczeństwo faktur w programie


Bezpieczne przechowywanie dokumentacji firmowej to istotny aspekt, na którym powinno zależeć każdemu przedsiębiorcy. Korzystanie z programów FSB i FSBH jest w pełni bezpieczne. Użytkownicy oprogramowań mają dostęp do uruchomienia opcji eArchiwum (zdalnej kopii bezpieczeństwa). Jest to ważna czynność, gdyż pozwala zabezpieczyć dane przed potencjalną utratą. Posiadanie kopii bezpieczeństwa umożliwia szybki powrót do wprowadzanych informacji. Przedsiębiorca może czuć się więc bezpiecznie, gdyż jego dane są właściwie chronione.

Wystawianie faktur jest proste, jeżeli producent dostarcza funkcjonalne rozwiązania. Programy Mega-Tech zyskały szerokie grono zadowolonych użytkowników. Przydatnych opcji jest naprawdę dużo, dlatego zachęcamy do przetestowania darmowej wersji programów dostępnej na stronie https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/ i sprawdzenia ich wszystkich w swojej firmie.

ARTYKUŁ PARTNERSKI