Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp pozwala na przesłuchanie wiadomości głosowej przed jej wysłaniem
Środa, 15 Grudzień 2021 23:10, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp odsluchiwanie wiadomosci glosowych 1
Przydatna nowość.

WhatsApp poinformował o rozpoczęciu wdrażania funkcji pozwalającej użytkownikom na przesłuchanie wiadomości głosowej jeszcze przed jej finalnym wysłaniem. Nowość ta pozwoli uniknąć skrajnie irytującego procesu nagrywania tzw. głosówki po kilka razy bez świadomości jak naprawdę brzmieliśmy.

WhatsApp otrzymał wyczekiwaną nowość


Ostatnio mamy do czynienia z dosyć licznymi ogłoszeniami jeśli chodzi o nowości wprowadzane do komunikatora WhatsApp. Kilka dni temu informowaliśmy Was chociażby o zmianie w ustawieniach prywatności, która poskutkuje domyślnym ukrywaniem statusu aktywności przed nieznajomymi. Jak się okazuje, to nie koniec planów deweloperów.

Opublikowany wpis na oficjalnym Twitterze sugeruje, że w stabilnej wersji aplikacji powinna być obecna już opcja odsłuchu nagranej wiadomości głosowej przed wysłaniem jej do odbiorcy. Ta możliwość pojawiała się do tej pory kilkukrotnie wyłącznie w odsłonach beta komunikatora (także wraz z prostym edytorem).

Sama zasada działania funkcji wydaje się banalna. Nagranie tzw. głosówki nie powoduje jej wysłania – teraz ten proces należy potwierdzić, co można poprzedzić wysłuchaniem zarejestrowanego materiału. Tym WhatsApp nieco wyróżnia się na tle komunikatorów, z których większość niestety nie oferuje takiego rozwiązania.

 
Może ono okazać się naprawdę przydatne w momencie, kiedy nagraliśmy długą wiadomość i niezbyt pamiętamy jak brzmieliśmy. Oszczędzimy w ten sposób nie tylko czas i nerwy, ale po prostu będziemy wiedzieć, co poprawić w następnej próbie. Osobiście jednak czekam na możliwość edycji nagrania.

Dostęp do funkcji powinni mieć już wszyscy użytkownicy aplikacji na Androida oraz iOS. Jeśli jeszcze jej u siebie nie widzicie, to koniecznie sprawdźcie dostępność aktualizacji i po prostu uzbrójcie się w cierpliwość.

Źródło i foto: WhatsApp