Instalki.pl » Aktualności » Software » Chromecast with Google TV w końcu z aktualizacją. Poprawki przed Android TV 12?
Wtorek, 07 Grudzień 2021 21:59, Wpisany przez Jan Domański
Chromecast with Google TV w końcu z aktualizacją. Poprawki przed Android TV 12?Dopiero drugi update Chromecasta 4.

Pośród telewizyjnych smart przystawek na systemie Android TV (a także Google TV - tak nazywa się jego przebrandowana wersja) króluje niedawno aktualizowany Xiaomi Mi Box S. Urządzenie jest naprawdę popularne w swoim segmencie. Chińczycy całkiem często wypuszczają do niego kolejne pomniejsze poprawki. Do tego stopnia, że po ostatnim updacie jego wersja systemowych zabezpieczeń miała nowszą datę niż stworzony przez samo Google Chromecast with Google TV (czy jak kto woli Google Chromecast 4). Ale to już przeszłość.

Google naprawia błędy w Chomecaście 4 i usprawnia jego działanie, ale jeszcze bez zmiany systemu


Google zaprezentowało (o ile dobrze liczę dopiero) drugą aktualizację do swojej autorskiej przystawki smart TV. Jeżeli spodziewacie się wprowadzenia bazującego na Androidzie TV 11 czy Androidzie TV 12 systemu Google TV, to niestety nie jest aż tak dobrze. Firma wprowadziła aktualizacje bezpieczeństwa z października 2021 roku, optymalizację pamięci na dane, poprawki w niektórych aplikacjach związane z działaniem konwertowania HDR HLG do HDR10, odtwarzaniem Dolby Vision czy wydajnością dekodowania DRM Video, a także dodatkowe naprawy usterek i inne poprawki wydajności. Przynajmniej takie właściwości można wyczytać na ekranie podczas pobierania updateu. Pełna lista zmian dostępna jest na dedykowanej stronie pomocy Google w tym miejscu.

Chromecast with Google TV w końcu z aktualizacją. Poprawki przed Android TV 12?
Lista głównych zmian pokazywana podczas pobierania aktualizacji / Foto: własne

Przed zastosowaniem aktualizacji poziom poprawek zabezpieczeń systemu operacyjnego Android TV był datowany na 5 kwietnia 2021 roku, a po niej na 5 października 2021 roku. Numer kompilacji systemu podskoczył z QTS1.210311.008.7350836 na QTS1.210311.036.7814738. Wersja jądra pozostała pozornie ta sama - 4.9.180. Jednak zmieniła się jej data z piątku 7 maja 2021 roku na środę 1 września 2021 roku.

Niewielka poprawka Chromecasta 4 jeszcze przed wprowadzeniem Android TV 12


Aktualizacja waży 158 MB i przy jej instalacji wymagany jest restart urządzenia. Jej aplikacja jest całkiem szybka, nie trzeba czekać wielu minut przy jej zastosowaniu. Sama wersja Android TV (czy innymi słowy Google TV) pozostała na liczbie 10, w tym temacie nie ma zmian. Miejmy nadzieję, że na początku 2022 roku Google uraczy nas w końcu modernizacją Chromecasta 4 do Google TV bazującego na Androidzie TV 12, albo chociaż Androidzie TV 11.

Chromecast with Google TV w końcu z aktualizacją. Poprawki przed Android TV 12?
Aktualne dane na temat wersji poprawek, jądra i kompilacji systemu z Google Chromecast with Google TV / Foto: własne

To flagowy sprzęt samego twórcy Androida, więc dziwne by było, gdyby firma mocno zwlekała z wprowadzaniem kolejnych wydań oprogramowania. Można zrozumieć chęć pominięcia nie aż tak wiele zmieniającej edycji Android TV 11, ale niebranie pod uwagę szybkiego nadejścia Androida TV 12 (niedawno zakończono nad nim prace) byłoby już dziwne i bardzo negatywne w oczach użytkowników.

Zobacz również: To koniec nc+ Go. Platforma należąca do Canal+ przestaje działać

Źródło i foto: własne / Google