Instalki.pl » Aktualności » Software » Dwie nowości w Windows 11. Jedna lepsza od drugiej
Poniedziałek, 06 Grudzień 2021 15:21, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11
Microsoft szykuje zmiany.

Microsoft nieustannie ulepsza Windows 11, czy raczej dostosowuje jego funkcje w taki sposób, aby te możliwie najlepiej służyły użytkownikom. Swoistym novum w porównaniu do Windowsa 10 jest menu Szybkich Ustawień, które zastąpiło Centrum Akcji. Przypomina ono rozwiązanie znane z prezentacji Windows 10X i pozwala w błyskawiczny sposób aktywować kluczowe opcje dostępne z poziomu menu Ustawień, jak na przykład Bluetooth, Wi-Fi lub tryb samolotowy. Ten moduł czekają zmiany.

Zmiany w Szybkich Ustawieniach


Obecnie otwierając menu szybkich ustawień w Windows 11 po kliknięciu przez użytkownika w ikonę samolotu, system wyłączy wszystkie połączenia bezprzewodowe, w tym komórkowe, Wi-Fi i Bluetooth. Microsoft pracuje nad nową funkcją uczącą się zachowań użytkowników. Jeżeli system wykryje, że użytkownik po aktywowaniu trybu lotniczego często włącza Bluetooth albo Wi-Fi, pozostawi te opcje aktywne. To doskonałe drobne usprawnienie chociażby dla osób często korzystających w samolotach ze słuchawek bezprzewodowych wykorzystujących Bluetooth.

tryb samolotowy
Źródło: windowslatest

Ulepszone Centrum Powiadomień


Centrum Powiadomień w Windows 11 zostało zespolone z Kalendarzem, przez co da się doń przejść poprzez kliknięcie w zegar systemowy. W ramach testów A/B prowadzonych wśród użytkowników programu Windows Insider firma z Redmond testuje funkcjonalność polegającą na wyświetlaniu trzech powiadomień o najwyższym priorytecie na sobie. Dotyczyły to będzie przede wszystkim połączeń, przypominajek i alarmów.

Zaktualizowane Centrum Powiadomień systemu Windows 11 ma doprowadzić do zmniejszenia bałaganu. W jego obrębie widoczne są obecnie cztery powiadomienia jednocześnie, w tym powiadomienia o wysokim priorytecie i jedno zwykłe powiadomienie.

Źródło: windowslatest