Instalki.pl » Aktualności » Software » Yanosik wprowadza płatności za przejazdy autostradami. Jest haczyk
Niedziela, 05 Grudzień 2021 11:20, Wpisany przez Maksym Słomski
yanosik etoll
Opłaty za przejazd autostradami w kolejnej aplikacji.

Od 1 grudnia sporo zmieniło się w kwestii jazdy polskimi autostradami. Z dwóch popularnych odcinków autostrad A2 i A4 zniknęły bramki. Czy to oznacza, że przejazd nimi stał się darmowy? Niestety, zmieniono wyłącznie metodę na pobór opłat. Sposobom płatności poświęciliśmy osobny artykuł, do lektury którego gorąco Was zachęcamy. W tym wpisie chcieliśmy natomiast przekazać ważny komunikat dla użytkowników aplikacji i urządzeń Yanosik.

Płatność za autostrady w aplikacji Yanosik


Istnieje kilka alternatyw dla systemu płatności e-TOLL. Yanosik nie jest niestety jedną z nich, ale użytkownicy popularnych urządzeń i aplikacji tej firmy będą mogli w wygodny sposób dokonywać płatności z ich poziomu. Jest to możliwe dzięki opcji dodania ich do systemu e-TOLL.

"Odpowiadając na potrzeby wszystkich kierowców uruchomiliśmy usługę e-TOLL w urządzeniach Yanosik, którą można aktywować w aplikacji Y24. Oznacza to, że urządzenia Yanosik XS, S-clusive oraz GTR mają możliwość podłączenia do e-TOLL. Wszyscy kierowcy, niezależnie od tego czy poruszają się samochodem osobowym czy ciężarowym, mogą korzystać z tej usługi po wcześniejszej konfiguracji" – mówi Julia Langa z Yanosik Autoplac.

Informacje są przekazywane przez urządzenie Yanosik do serwerów KAS, a na ich podstawie naliczona zostaje opłata za przejazd, którą KAS pobiera z konta rozliczeniowego użytkownika.

e-TOLL w Y24


Urządzenia z wyświetlaczem (Yanosik S-Clusive i GTR) poinformują użytkownika o statusie połączenia z e-TOLL graficznie oraz za pomocą komunikatów głosowych. Urządzenie bez wyświetlacza (Yanosik XS) powiadomią go o tym głosowo. Bezpośredni podgląd stanu połączenia e-TOLL jest dostępny w darmowej aplikacji Y24, przeznaczonej dla urządzeń Yanosik.

Jak skonfigurować e-TOLL w Y24?


Wystarczy wykonać następujące kroki:

1. Uruchom lub pobierz aplikację Y24.
2. Wybierz z menu zakładkę "Moje urządzenie".
3. Wybierz opcję "Aktywuj e-TOLL" i dodaj swoje urządzenie.
4. Czekaj na aktywację (potrwa tylko chwilę, odśwież widok).
5. Po zakończonej aktywacji zaloguj się do konta e-TOLL na stronie www.etoll.gov.pl.
6. Wpisz na stronie numer biznesowy (po poprawnej aktywacji znajdziesz go w Y24 w polu status e-TOLL, w zakładce ustawienia) i podaj dane pojazdu.
7. Po pomyślnie zakończonej konfiguracji przy opcji e-TOLL w Y24 pojawi się zielony znak .

Źródło: Yanosik