Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Google z usprawnionym interfejsem. Obsługa jedną ręką będzie łatwiejsza
Środa, 01 Grudzień 2021 09:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
google interfejs zmiany 1
Zmiany na plus?

Google testuje drobne zmiany w swojej głównej aplikacji. Mowa o przeniesieniu paska wyszukiwania, który obecnie znajduje się tuż pod logiem usługi. Część użytkowników zaczęła dostrzegać jego obecność na samym dole interfejsu, a niektórzy na samej górze. Nie wiadomo, na którą wersję ostatecznie zdecyduje się technologiczny gigant.

Google przenosi pasek wyszukiwania w swojej głównej aplikacji


Aplikacje od Google przechodzą w ostatnim czasie naprawdę sporą metamorfozę. Wszystko rzecz jasna z powodu wdrażania wzornictwa Material You mającego na celu unifikację interfejsu poszczególnych usług tak, by z każdej korzystało się bardzo podobnie. Zmiany już niedługo obejmą także Google Search, lecz zanim to nastąpi, to doczekamy się jeszcze innej poprawki.

Poszczególni użytkownicy zaczęli u siebie zauważać drobne szlify jeśli chodzi o interfejs aplikacji. Wszystko wskazuje na to, iż Google planuje przenieść pasek wyszukiwania tak, by ułatwić jego obsługę za pomocą wyłącznie jednej dłoni. Na razie prowadzone są dwa rozwiązania i naprawdę trudno oszacować, które prezentuje się lepiej.

 
Możliwe, że już wkrótce ujrzymy u siebie pasek wyszukiwania na samej górze aplikacji, bądź na samym jej dole. Jeśli patrzeć na to z praktycznego punktu widzenia, to bez wątpienia lepszym wyjściem byłaby druga opcja. Estetycznie bardziej przemawia do mnie jednak pasek u góry. Wiązałaby się z tym jeszcze inna zmiana.

Obecnie ikona konta Google umieszczona jest w prawym górnym rogu interfejsu. Przeniesienie tam paska wyszukiwania spowodowałoby zintegrowanie z nim wspomnianej ikony. Trzeba przyznać, iż nie wyglądałoby to najgorzej. Nie wiadomo, na którą wersję ostatecznie zdecyduje się koncern (jeśli w ogóle jakąś wybierze).

Należy więc uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na rozszerzenie testów zmiany lub jej implementację.

Źródło: Twitter (@MishaalRahman) / Foto. Google